ua en ru

Хакери вкрали у ФБР дані про 12 млн користувачів Apple

Хакери вкрали у ФБР дані про 12 млн користувачів Apple Хакери
Автор: RBC.UA
Пов'язана з Anonymous хакерська група AntiSec стверджує, що їй вдалося отримати дані понад 12 млн користувачів пристроїв Apple. В якості підтвердження своїх слів кіберзлочинці розмістили в Мережі понад 1 млн ідентифікаційних номерів Unique Device IDentifier (UDID), за якими можна визначити індивідуальний пристрій американської корпорації.

Пов'язана з Anonymous хакерська група AntiSec стверджує, що їй вдалося отримати дані понад 12 млн користувачів пристроїв Apple. В якості підтвердження своїх слів кіберзлочинці розмістили в Мережі понад 1 млн ідентифікаційних номерів Unique Device IDentifier (UDID), за якими можна визначити індивідуальний пристрій американської корпорації. Про це повідомляється в мікроблозі угруповання. Дані 1 млн були опубліковані на сайті Pastebin.

Читайте також: ФБР заарештувало трьох провідних хакерів Lulz Security

Зловмисники викрали також інші дані користувачів. При цьому вони повідомили, що прибрали повні імена людей, їх стільникові номери і адреси місця проживання, залишивши лише UDID та інші службові дані.

Читайте також: Хакери на кілька годин перервали роботу сайту ЦРУ

За словами хакерів, дані були отримані зі зламаного комп'ютера агента ФБР ще в березні 2012 р. За словами зловмисників, в середини березня 2012 р. ноутбук Dell Vostro, що належить старшому спецагент Крістоферу Стенглу з груп ФБР Regional Cyber ​​Action Team і Evidence Response Team, був зламаний завдяки уразливості AtomicReferenceArray в Java. Хулігани заявляють, що співробітники ФБР напевно використовували отримані Apple UDID заради "своєї мерзенної мети" "стежити за людьми".

Читайте також: Хакери з Anonymous потрапили в список 100 найвпливовіших персон світу за версією Time

UDID - унікальний номер, раніше використовуваний для ідентифікації пристроїв на базі мобільної системи Apple iOS. З виходом в 2011 р. системи iOS 5 Apple попередила розробників про те, що система UDID застаріла, і порадила припинити її використання. Правозахисники також вказували, що дана система являє загрозу анонімності користувачів.

Угрупування AntiSec з'явилася в 2011р. на базі двох більше відомих угрупувань - Anonymous і LulzSec, розгромлених ФБР.