Блогер Навальний і хакери з Anonymous потрапили в список 100 найвпливовіших персон світу за версією Time
Американський журнал Time включив опозиційного активіста Олексія Навального, а також узагальнену фігуру активіста хакерського угрупування Anonymous в список 100 найвпливовіших персон світу, передає BBC.
Anonymous укладачі вирішили включити в список, жартома пояснюючи це тим, що хакери все одно б зламали сайт журналу і включили б самих себе. Проте потім Time пояснює, що своє місце в списку Anonymous заслужили тим, що ніхто ще так зухвало не кидав виклик світовому влаштунку - для хакерів виявилося легким завданням зламати сайти ФБР, ЦРУ, Ватикану.
Фігура Навального виявилася однією з найбільш суперечливих у ході інтернет-голосування на офіційному сайті журналу: за його висунення в список проголосувало близько 90 тис. осіб, проти - понад 77 тис.
Більше суперечок серед інтернет-аудиторії викликали тільки індійський політик, голова штату Гуджарат Нарендра Моді і Президент Сирії Башар Асад, які також опинилися в списку.
Олексій Навальний здобув популярність як творець і керівник центрального антикорупційного проекту "РосПил". Пізніше він став помітним діячем політичної опозиції. Time підкреслює, що поява в списку таких людей як блогер Навальний, стала можливою завдяки соціальному запиту активної частини населення на перетворення, а також бурхливому розвитку інтернету.
У списку 100 найвпливовіших персон світу також фігурують Президент США Барак Обама, республіканський політик Мітт Ромні, канцлер Німеччини Ангела Меркель, духовний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї, мільярдер Уоррен Баффет, глава МВФ Крістін Лагард, лідер туніських ісламістів Рашид Ганнуши, співачка Ріанна та ін.
З спортсменів у сотню видання пробилися кращий футболіст планети Ліонель Мессі, перша ракетка світу тенісист Новак Джокович, південноафриканський легкоатлет-ампутант Оскар Пісторіус, тайванська гольфістка Яниі Чен, сенсація клубу NFL - квотербек Денвер Бронкос Тім Тибоу, і сенсація цього сезону в NBA - американець китайського походження Джеремі Лін, розігруючий New York Knicks.
Журнал Time не розподіляє фігурантів списку по місцях і не присвоює рейтинги.
Нагадаємо, за підсумками 2011 р. журнал Time присвоїв звання "Людина року" збірному образу світового "протестанта". Незалежно від того, чи йде мова про учасників "арабської весни" або активістів руху "Захвати Уолл-стріт", всі ці люди не згодні з диктатом держави або фінансового світу, зробили найбільший вплив на світ у році, що минає, говорилося в прес-реліз Time.
На думку редакції, опозиціонери і "незгодні" у багатьох країнах - в Ізраїлі, Чилі, Китаї, Великобританії, Іспанії, США - все більше схильні розглядати хвилювання на Близькому Сході як приклад для наслідування і джерело натхнення для своєї щоденної боротьби.
У 2010 р. "Людиною року" був названий засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг. В 2009 р. це звання було присуджено главі Федеральної резервної системи США Бену Бернанке, в 2008 р. - Президентові США Бараку Обамі, а в 2007 р. - Володимиру Путіну, який тоді був Президентом РФ.