Уряд Гвінеї-Бісау готовий прийняти поваленого лівійського лідера Муамара Каддафі "з розпростертими обіймами". Про це повідомив на зустрічі з журналістами прем'єр-міністр країни Карлуш Гомеш Жуніор.
Уряд Гвінеї-Бісау готовий прийняти поваленого лівійського лідера Муамара Каддафі "з розпростертими обіймами". Про це повідомив на зустрічі з журналістами прем'єр-міністр країни Карлуш Гомеш Жуніор, передає Deutsche Welle з посиланням на AFP.
"Якщо Каддафі прийме запрошення і прибуде до Гвінеї-Бісау, йому будуть створені всі умови і забезпечена безпека", - сказав прем'єр. Таким чином, чиновник підтвердив запрошення, яке було передано ще в серпні.
Відповідаючи на питання про міжнародний ордер на арешт лівійського лідера, Гомеш Жуніор нагадав, що Гвінея-Бісау не ратифікувала Римський статут, що засновує Міжнародний кримінальний суд, тому не надає ордеру значення. У четвер на цьому тижні з будівлі посольства Лівії в Бісау був знятий прапор Національної перехідної ради, що протидіє Каддафі. Новий символ з'явився на будівлі приблизно за тиждень до цього.
Гвінея-Бісау відноситься до невеликої групи країн, в яких може сховатися Каддафі. Серед них також Нігер, Буркіна-Фасо і Венесуела. Варто відзначити, що раніше Лівія вкладала значні інвестиції в економіку цієї західноафриканської країни. Зокрема, гроші виділялися на будівництво готелів і на розвиток сільського господарства.
Чутки про те, що він знаходиться в Нігері, Каддафі сам спростував у розмові з одним із близькосхідних телеканалів. Буркіна-Фасо, в свою чергу, категорично заперечує, що лівійський лідер або хтось із його наближених ховається на її території. Точних відомостей про те, де саме ховається Каддафі, і чи покинув він Лівію після захоплення столиці повстанцями, до цих пір немає.
Нагадаємо, 9 вересня ц.р. Інтерпол видав ордер на арешт скинутого лівійського лідера Муаммара Каддафі, а також його сина Сеіф-аль-Ісламу Каддафі. Ордер на арешт був виданий у зв'язку із запитом прокурора Гаазького трибуналу, який надійшов в Інтерпол напередодні ввечері. Каддафі звинувачується в злочинах проти людяності, вбивствах і переслідуванні.
У повідомленні Міжнародної організації кримінальної поліції мовиться, що був виданий також ордер на арешт шефа лівійських спецслужб Абдулли аль-Сенуссі. Всім трьом ставляться в провину вбивства, неправомірні арешти і затримання сотень мирних жителів, що вийшли на антиурядові демонстрації в лютому 2011 р.
У наприкінці червня 2011 р. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Каддафі, аль-Каддафі та аль-Сенуссі. Раніше, 16 травня ц.р. прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо офіційно запросив у суддів міжнародні ордери на арешт Каддафі, аль-Каддафі та аль-Сенуссі.
З лютого 2011 р. у Лівії йде громадянська війна між прихильниками і противниками Каддафі. На боці останніх в хід бойових дій втрутилося НАТО після прийняття відповідної резолюції Ради безпеки ООН. Наприкінці серпня за підтримки Північноатлантичного альянсу та його союзників противники колишнього режиму захопили столицю Лівії - м. Тріполі.