ua en ru

Грищенко: Україна шукатиме нові джерела інвестицій в КНР

Автор: RBC.UA
Китай дуже зацікавлений в інвестиціях до України, тому Україна шукатиме нові джерела інвестицій в Китаї. Про це заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Китай дуже зацікавлений в інвестиціях до України, тому Україна шукатиме нові джерела інвестицій в Китаї. Про це міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко пише у своїй статті для видання "Дзеркало тижня. Україна".

Міністр вважає Китай дуже перспективним партнером для України. "Дві речі, що вразили мене при поїздках в КНР останніми роками. Перша - обізнаність китайської сторони, її розуміння непростих реалій українського політичного життя. І друга річ - зацікавленість в Україні. Вона в КНР не менш виражена і масштабна, ніж у нас", - повідомив Грищенко.

"Очевидно, що у України є потенціал інвестиційного ельдорадо. Але ми традиційно (іноді обгрунтовано, а іноді через особливості національного характеру) боїмося, що інвестиційний бум виллється в "розпродаж України" і кінець національного суверенітету", - відзначив він.

Глава МЗС висловив переконання, що прихід до України китайського інвестиційного капіталу - справа позитивна. "Його не тільки не треба боятися, але і потрібно всіляко вітати - як чинник, який дасть нашій економіці додаткову стабільність і впевненість в завтрашньому дні", - завірив міністр.

"Були роки, коли, намагаючись випередити час на європейському напрямі, ми відверто відставали на китайському. Надолужувати непросто. Але іншого шляху у нас немає. Китай - це глобальна сила. Причому на полі європейської політики у нього є всі шанси бути силою спокійною, ненав'язливою, а це для нас особливо цікаво", - додав Грищенко.

Раніше повідомлялося, що Китай в 2012 р. планує посилити динаміку освоєння ринків, що

Нагадаємо, в рамках візиту голови КНР Ху Цзіньтао в Україну в червні 2011 р. Київ і Пекін домовилися активно розвивати двосторонню торгівлю. Була створена комісія з питань співробітництва між урядом України і урядом КНР. Серед основних напрямків для нарощування співробітництва між Україною і Китаєм були названі торгівля, енергетика, машинобудування, медицина і фармацевтика, науково-технічна, авіаційна, космічна, освітня і культурна сфери і сільське господарство.

У свою чергу, Президент України Віктор Янукович заявив, що попередня фінансова оцінка угод, підписаних між Україною та КНР, становить близько 3,5 млрд дол.

У 2011 р. товарообіг між Україною і Китаєм перевищив 8,7 млрд дол. Про це раніше повідомив посол КНР в Україні Чжан Сіюнь. За словами посла, експорт товарів з Китаю в Україну становить 60%, а експорт з України в Китай - 40% від загального товарообігу між країнами. Крім того, Чжан Сіюнь підкреслив, що керівники обох країн поставили завдання до кінця 2012 р. вийти на рівень 10 млрд дол. у двосторонній торгівлі.