ua en ru

Китай в 2012 р. посилить динаміку освоєння ринків, що розвиваються

Автор: RBC.UA
Китай має намір в поточному році посилити динаміку освоєння нових ринків, особливо ринків країн, що розвиваються, заявив сьогодні заступник міністра комерції КНР Чжун Шань на загальнонаціональній нараді з питань імпорту та експорту.

Китай має намір в поточному році посилити динаміку освоєння нових ринків, особливо ринків країн, що розвиваються, заявив сьогодні заступник міністра комерції КНР Чжун Шань на загальнонаціональній нараді з питань імпорту та експорту.

Проаналізувавши ситуацію з зовнішньої торгівлі Китаю Чжун Шань сказав, що в Китаї спостерігається висока ступінь залежності від торгівлі з Європою і США і малі масштаби товарообігу з країнами, що розвиваються. В даний час в головних світових економічних суб'єктах, які страждають від боргової кризи, відзначена тривала економічна депресія і ослаблення попиту, посилення динаміки освоєння ринків країн, що розвиваються, буде сприяти створенню нових джерел зростання експорту для адаптації китайської економіки до врегулювання світової торгово-економічної ситуації.

За словами Чжун Шаня, в майбутньому пріоритет зовнішньої торгівлі Китаю буде відданий приблизно 30 країн з ринками, що формуються, у тому числі країнам Азії, Європи, Африки, Америки, Індії, ПАР, частині арабських країн, а також країнам, що володіють багатими ресурсами і мають важливе стратегічне місце в світі.

Нагадаємо, в рамках візиту голови КНР Ху Цзіньтао в Україну в червні 2011 р. Київ і Пекін домовилися активно розвивати двосторонню торгівлю. Була створена комісія з питань співробітництва між урядом України і урядом КНР. Серед основних напрямків для нарощування співробітництва між Україною і Китаєм були названі торгівля, енергетика, машинобудування, медицина і фармацевтика, науково-технічна, авіаційна, космічна, освітня і культурна сфери і сільське господарство.

Віце-прем'єр Клюєв тоді заявляв, що у сфері промисловості окрема увага приділяється подальшому розвитку співробітництва в галузі літакобудування. Насамперед, мова йде про взаємодію ДП "Антонов" з китайською промисловою корпорацією AVIC, розширення постачань авіаційних двигунів і запасних частин до них, надання відповідних сервісних послуг, заявив перший заступник голови уряду України. Також обговорювалися спільні проекти по створенню літаків різних модифікацій.

Також сторони домовилися щодо внесення змін і доповнень до Програми українсько-китайської співпраці в космічній галузі на 2011-2012 рр.

У рамках засідання Комісії досягнута домовленість про участь китайської компанії "Науково-технічний державна компанія Tiandi Science & Technology Со. в модернізації технічного устаткування шахт України. За підсумками роботи Комісії було підписано відповідну угоду між китайською компанією і Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.

Сторони обговорили можливості залучення провідних китайських підприємств до модернізації транспортної інфраструктури України, виконання безперешкодного здійснення контейнерних перевезень за маршрутом Китай - Україна - країни Західної Європи.

У 2011 р. товарообіг між Україною і Китаєм перевищив 8,7 млрд дол. Про це раніше повідомив посол КНР в Україні Чжан Сіюнь. За словами посла, експорт товарів з Китаю в Україну становить 60%, а експорт з України в Китай - 40% від загального товарообігу між країнами. Крім того, Чжан Сіюнь підкреслив, що керівники обох країн поставили завдання до кінця 2012 р. вийти на рівень 10 млрд дол. у двосторонній торгівлі.

Згідно з даними доповіді Гонконгско-Шанхайської банківської корпорації (HSBC), Китай стане найбільшою державою за обсягами товарообігу не пізніше ніж в 2025 р., а його частка в загальносвітовому обсязі складе 13%. За прогнозами, до кінця 2025 р. обсяг товарообігу Китаю зросте на 146%, а до 2015 р. темпи його зростання будуть приблизно в 4 рази більше світового показника.