ua en ru

Грецькі політики не змогли узгодити скорочення витрат держбюджету

Автор: RBC.UA
Лідерам трьох грецьких партій в ході зустрічі з прем'єр-міністром країни Лукасом Пападемосом не вдалося погодити підсумковий варіант плану скорочення витрат державного бюджету, повідомляє Reuters. Основним каменем спотикання стало пенсійне питання.

Лідерам трьох грецьких партій в ході зустрічі з прем'єр-міністром країни Лукасом Пападемосом не вдалося погодити підсумковий варіант плану скорочення витрат державного бюджету, повідомляє Reuters. Основним каменем спотикання стало пенсійне питання.

Раніше Пападемос погодив чорновий варіант зниження держвитрат на зустрічі з представниками міжнародних кредиторів. Як повідомляє BBC, прем'єр приніс на зустріч 50-сторінковий документ у запропонованими заходами, які повинні були заощадити бюджету ще 3,2 млрд євро. За даними грецьких журналістів, зокрема, пропонувалося:
-Скоротити мінімальну зарплату на 22% з 751 до 600 євро на місяць.
-Скоротити пенсійні надбавки на 15%, при цьому основна частина пенсії, ймовірно, також буде знижена.
-До кінця 2012 р. звільнити 15 тис. держслужбовців.

Після 7-годинного діалогу учасниками зустрічі було прийнято рішення про скорочення мінімального розміру оплати праці на 22%. При цьому, за словами представника партії націоналістів, вдалося зберегти розміри святкових преміальних виплат.

Нагадаємо, зустріч Георгіоса Папандреу від лівоцентристської партії ПАСОК, Антоніса Самараса від правоцентристської "Нової демократії" і лідера націоналістів Георгіоса Карадзаферіса з главою кабінету міністрів проходила в ніч на 9 лютого 2012 р. в резиденції прем'єра.

Головним завданням присутніх було вироблення рішення про розміри майбутніх бюджетних скорочень, які необхідні для отримання чергового пакета фінансової допомоги від "трійки кредиторів" - Євросоюзу (ЄС), Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Європейського центрального банку (ЄЦБ).

В ЄС підрахували, що для виплати всіх боргів Греція повинна скоротити свій бюджет, завдяки зниженню рівня мінімальної оплати праці на 20%, а також піти на скорочення 15 тис. працівників у держсекторі і зменшення пенсій.

Скорочення держвитрат приблизно на 1% від ВВП країни дозволить Греції отримати кредит на 130 млрд євро, а також запустити механізм реструктуризації боргу перед приватними інвесторами. Однак для цього уряду і парламенту необхідно піти на дуже хворобливий крок - вдарити по гаманцю громадян. Карадзаферіс вже висловився про подібну ситуацію як про часткову втрату національного суверенітету і шантаж великих економік Європи.

Раніше Самарас вже відкинув низку заходів, яких, за його словами, вимагають кредитори. Політик заявив, що ці заходи ведуть до рецесії, "яку країна не витримає".

Сьогодні міністр фінансів Евангелос Венізелос відправляється в Брюссель, де візьме участь у зустрічі глав мінфінів країн єврозони

Нагадаємо, в кінці жовтня минулого року лідери ЄС досягли угоди з приватними кредиторами Греції про 50% скорочення її боргу. Угода, досягнута з кредиторами, дозволить списати близько 100 млрд євро. Нині сукупний державний борг країни перед приватними і національними кредиторами складає близько 350 млрд євро. Ці заходи дозволять Греції до 2020 р. знизити рівень держборгу до 120% від ВВП. Проте переговори грецьких властей з кредиторами ще не закінчилися, оскільки в ЄС відправили запропонований механізм на доопрацювання через високу ставку купона при обміні старих грецьких бондів на нові.

Нещодавно з'явилася інформація, що у разі успішних переговорів з кредиторами фінансова допомога Греції може бути збільшена ще на 15 млрд євро. Якщо Греція не отримає нові кредити, вона не зможе розплатитися за облігаціями на 14,5 млрд євро, термін погашення яких настає в березні 2012 р. У цьому випадку країна оголосить офіційний дефолт.