ua en ru

ГПУ поновила слідство у справі Щербаня

Автор: RBC.UA
Генеральна прокуратура України (ГПУ) відновила слідство у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 р., в організації якого прокуратура підозрює екс-прем'єра Юлію Тимошенко. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі ГПУ.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) відновила слідство у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 р., в організації якого прокуратура підозрює екс-прем'єра Юлію Тимошенко. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі ГПУ.

"З урахуванням запланованих на найближчий час слідчих дій у цій справі, постановою слідчого від 13 травня, слідство у справі відновлено", - заявили в прес-службі.

У відомстві пояснили, що "українським законодавством, зокрема, новим Кримінальним процесуальним кодексом України, чітко регламентовані і обмежені терміни слідства у кримінальних провадженнях - це два місяці. Тому законодавець передбачив можливість призупинення слідства на підставі ст. 280 КПК".

"Ця стаття має перелік на підставі чого можна призупинити слідство. В нашій ситуації йдеться про пункт 3, який передбачає можливість призупинення слідства з урахуванням необхідності виконання певних процесуальних дій в рамках міжнародно-правової співпраці. Міжнародно-правові доручення Генпрокуратурою були відправлені в кілька країн у рамках кримінальної справи щодо вбивства Щербаня", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, раніше сьогодні Сергій Власенко заявив, що ГПУ 26 квітня припинила слідство у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році, в організації якого прокуратура підозрює екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

Читайте також: ГПУ припинила слідство у справі Щербаня, - Власенко

Нагадаємо, що справа про вбивство народного депутата Євгена Щербаня зараз розглядається в суді. А про завершення розслідування справи ще 18 січня 2013 р. заявив генпрокурор Віктор Пшонка (на фото).

Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства Щербаня, нібито Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів. За цією статтею екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення.

Наступне судове засідання у справі Щербаня відбудеться 15 травня 2013 р. о 16:00.

Раніше в суді був допитаний свідок Віталій Гайдук. Згідно з його свідченнями, між корпорацією ЄЕСУ, якою керувала Юлія Тимошенко, і компанією "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), співвласником якої був Євген Щербань, в 1995 р. були врегульовані відносини щодо постачання газу в Донецький регіон.

Читайте також: ЄЕСУ і ІСД врегулювали відносини в 1995 р., - Гайдук

Також у суді було допитано бізнесмена Сергія Таруту. Під час допиту він заявив, що йому нічого не відомо про тих, кому було вигідне вбивство Щербаня. На питання захисників, відомі свідку факти того, що саме Тимошенко була організатором вбивства Щербаня, свідок сказав, що йому про це нічого невідомо".

Раніше у справі Щербаня була допитана нардеп Олександра Кужель, яка заявила, що Євген Щербань, дізнавшись про загрозу своєму життю, не виїхав з України через сина Руслана, якому не давали візу в США. Також були допитані свідки Ігор Мар'їнков і Євген Зайцев. Мар'їнков заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення від Павла Лазаренка в інтересах Юлії Тимошенко. Зайцев, в свою чергу, повідомив, що Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол.

Читайте також: Тимошенко не замовляла вбивство Щербаня, - Тарута

А ось захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що сам свідок Володимир Щербань та його син Артем причетні до вбивства Євгена Щербаня - вони були в цьому матеріально зацікавлені.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.