У службовому кабінеті начальника Південної митниці Олександра Вдовиченка під час обшуку було вилучено понад 870 тис. дол. Про це повідомила прес-секретар Генерального прокурора України Маргарита Велькова. Двох чиновників підозрюють у вимаганні та отриманні хабара за проведення митного оформлення 11 контейнерів вантажу.
У службовому кабінеті начальника Південної митниці Олександра Вдовиченка під час обшуку було вилучено понад 870 тис. дол. Про це повідомила прес-секретар Генерального прокурора України Маргарита Велькова, передає кореспондент РБК-Україна.
По темі: Держмитслужба звільнила Олександра Вдовиченко з посади начальника Південної митниці
"Обшук проводився правоохоронцями в рамках досудового слідства за кримінальною справою відносно начальника одного з митних постів Південної митниці та головного інспектора цього поста", - сказала Велькова.
Вона уточнила, що обох чиновників підозрюють у вимаганні та отриманні хабара за проведення митного оформлення 11 контейнерів вантажу.
Читайте також: Василь Волга засуджений до п'яти років позбавлення волі - рішення Шевченківського райсуду Києва
Як повідомлялося раніше, 27 вересня в низці ЗМІ з посиланням на прес-службу МВС з'явилася інформація про те, що у відношенні начальника та головного інспектора митного посту Південної митниці в Одесі було порушено кримінальну справу за фактом хабарництва. За деякими даними, чиновники вимагали та отримали 2,2 тис. доларів хабара від брокера за прискорення проведення митного оформлення вантажу товариства з обмеженою відповідальністю.
Читайте також: Калєтнік: Суд не визнав достатніми докази провини першого заступника начальника Київської обласної митниці Наумова
Як повідомляли джерела, нечисті на руку співробітники митного поста на 7-му кілометрі в Одесі були затримані на місці злочину ще два місяці тому, проте кримінальну справу стосовно них було порушено тільки наприкінці вересня.
Зазначимо, що санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Читайте також: Корупцію в Україні повністю подолати не вдасться, - Янукович
Як повідомлялося, 29 вересня стало відомо, що прокуратура Харківської обл. порушила кримінальну справу стосовно заступника начальника митного поста Харківської обласної митниці за ч.3 ст.368 КК України за фактом отримання посадовою особою хабара у великому розмірі, поєднаного з вимаганням.
Посадовець вимагав та отримав частину раніше обумовленої суми хабара в розмірі 2 тис. дол. від фізичної особи підприємця - митного брокера за прискорення митного оформлення та безперешкодне переміщення через митний кордон України товару суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності. Загальна сума хабара повинна була бути близько 10 тис. дол.
Нагадаємо, в листопаді 2011 р. у СБУ повідомили про те, що працівники митного поста "Луцьк" щодня брали хабарі в розмірі 20-30 тис. грн.
Читайте також: ЄС стежить за реалізацією реформ у сфері протидії корупції в Україні, - Фюле
У серпні минулого року повідомлялося, що СБУ спільно зі Службою з питань протидії корупції Держмитслужби викрила факт хабарництва в м. Одеса. Був затриманий один співробітник Південної митниці. Генпрокуратура порушила кримінальну справу за статтею 368 Кримінального кодексу.
У червні 2011 р. СБУ відкрила оперативно-розшукові справи на більшість керівників Київської регіональної митниці - однієї з найбільших митниць країни, діяльність якої знаходиться під особистим контролем голови Державної митної служби. Приводом для цього стала кримінальна справа проти начальника відділу митного оформлення Київської регіональної митниці Володимира Зоріна, заарештованого 28 квітня.
Раніше повідомлялося, що розвиток системи електронного декларування при розмитненні товарів буде cуттєво сприяти боротьбі з корупцією. Таку думку в коментарі РБК-Україна висловили представники провідних бізнес-об'єднань та аудиторських компаній України.
"Завдяки системі електронного декларування втрачається особистий контакт між підприємцем, митником або податківцем. Ведеться електронна база обміну інформацією, чітко фіксується час звернення, подання декларацій, через що чиновники не можуть впливати на хід подій, затримувати чітко встановлені терміни обробки даних", - зазначив віце-президент УСПП Сергій Прохоров.
Втім, саме лише електронне декларування не може стати панацеєю від корупції, оскільки для її подолання "потрібен цілий комплекс заходів", додав співголова комітету з питань митної політики Американської торговельної палати в Україні Ігор Даньков.