ua en ru

ГПУ: Суд по справі Оксани Макар повинен бути частково відкритим

Автор: RBC.UA
Судові слухання у справі Оксани Макар повинні бути частково відкритими. Таку думку висловив генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Судові слухання у справі Оксани Макар повинні бути частково відкритими. Таку думку висловив генеральний прокурор України Віктор Пшонка, повідомляє прес-служба ГПУ.

За словами генпрокурора України, державні обвинувачі у цій кримінальній справі, під час першого судового засідання вже висловлювались про необхідність відкритості судового процесу, проте суд прийняв рішення про закрите слухання справи.

"Якщо говорити про мою особисту позицію, то я однозначно вважаю, що слухання у справі має бути публічним, за виключенням окремих засідань, де вивчатимуться докази, що не підлягають розголошенню (тобто інтимного характеру). Це страшний, садистський злочин, який не має виправдання. І будь-які розмови про можливість уникнення злочинцями відповідальності є безпідставними. Я неодноразово заявляв і вкотре повторюю - вони понесуть покарання, усі до одного, так як це вимагає Кримінальний кодекс", - сказав Пшонка.

Він також наголосив на необхідності повторного звернення до суду з боку сторони державного обвинувачення з клопотанням про часткову відкритість судового процесу у справі Оксани Макар.

Нагадаємо, 24 травня ц.р. в прес-службі прокуратури Миколаївської області повідомили, що суд ухвалив, що, згідно до Кримінально-процесуального кодексу України, судовий розгляд справи буде проходити в закритому режимі.

Раніше того ж дня в Центральному районному суді Миколаєва відбулося попереднє слухання кримінальної справи стосовно трьох молодих людей, які згвалтували і по-звірячому вбили Оксану Макар.

Відзначимо, Генеральна прокуратура передала справу Макар до суду 25 квітня. Звинуваченим інкримінують групове згвалтування і вбивство, вчинене з особливою жорстокістю.

Оксана Макар померла 29 березня ц. р. в Донецькому опіковому центрі. Дівчина з 16 березня перебувала в Донецькому опіковому центрі, де їй було зроблено декілька операцій, в тому числі з ампутації руки. Проте травми, отримані в ніч на 10 березня після зґвалтування і спроби спалити живцем трьома молодими людьми, виявилися несумісними з життям.

Оксану Макар знайшли 10 березня ц. р. в Миколаєві недалеко від будмайданчика у важкому стані - тіло дівчини було обвугленим, але вона могла спілкуватися з міліціонерами та лікарями, які приїхали за викликом.

Як з'ясувалося пізніше, Оксану Макар зґвалтували і намагалися спалити живцем троє молодих людей.

Тоді ж було порушено кримінальну справу за фактом замаху на вбивство дівчини 1993 року народження. Після затримання 11 березня трьох підозрюваних, двоє з них були відпущені правоохоронними органами під підписку про невиїзд. Це викликало протести в Миколаєві і великий суспільний резонанс по всій країні, після чого правоохоронці знову затримали підозрюваних.

У Миколаївській області був звільнений прокурор Центрального району і його заступник, від займаних посад також були звільнені заступник начальника слідчого управління і начальник відділу з розслідування злочинів проти життя і здоров'я людини УМВС в Миколаївській області і начальник слідчого відділу Центрального райвідділу міліції Миколаєва. Також через недостатній професіоналізм в ході розслідування справи про зґвалтування Оксани Макар в Миколаєві до відповідальності притягнуто 9 керівників відповідних відомств.

21 березня Міністерство внутрішніх справ України закінчило службове розслідування за фактом неправомірних дій правоохоронних органів у справі Оксани Макар. Раніше Президент України Віктор Янукович доручив генпрокурору Пшонці забезпечити повне і неупереджене розслідування цього резонансного злочину.

Після смерті Оксани Макар справу проти причетних до скоєння злочину Максима Присяжнюка, Артема Погосяна і Євгенія Краснощока було перекваліфіковано зі статті "замах на вбивство" на статтю "умисне вбивство".