ua en ru

ГПУ припинила слідство у справі Щербаня, - Власенко

Автор: RBC.UA
Генеральна прокуратура України (ГПУ) припинила слідство у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році, в організації якого прокуратура підозрює екс-прем'єра Юлію Тимошенко. Про це сьогодні заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Генеральна прокуратура України (ГПУ) припинила слідство у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня в 1996 році, в організації якого прокуратура підозрює екс-прем'єра Юлію Тимошенко. Про це сьогодні заявив захисник Тимошенко Сергій Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"26 квітня 2013 р. Генпрокуратура припинила слідство у справі Щербаня", - заявив Власенко. Також він зазначив, що 7 травня на його адресу від Генпорокуратури надійшло повідомлення про припинення слідства у справі Щербаня. "У мене в руках лист від слідчого Генпрокуратури і відповідну постанову слідчого, який погоджено з відповідним прокурором", - зазначив Власенко.

Читайте також: Судове засідання у справі Щербаня перенесено на 15 травня

Також за словами Власенка ГПУ має закрити справу екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко через відсутність у ньому складу злочину. "Справа може і повинна бути закрита за відсутністю в діях Тимошенко складу злочину. Оскільки документ, який називається повідомленням про підозру, з точки зору юридичної не містить нічого. Ви всі чули цих лже-свідків у суді і ви бачите - нічого в матеріалах справи немає. Повірте, якби там щось було, уже б Генпрокуратура давно витягнула це на світ божий", - сказав Власенко.

На уточнююче запитання журналістів, хто саме, на його думку, повинен прийняти рішення про закриття справи Тимошенко, Власенко уточнив, що це має зробити і має на це всі юридичні підстави слідчий Генпрокуратури.

У теж час, Власенко зазначив, що свого часу захист Тимошенко як і зараз, наполягала на тому, що допити лже-свідків у суді були незаконними, оскільки не відповідають вимогам ст. 225 КПК України.

Також Власенко зазначив, що надалі сторона звинувачення у справі Тимошенко в особі прокурора Фролової, наполягатиме на тому, що слідчий не може закрити справу екс-прем'єра за недостатністю для цього юридичних підстави, проте наполіг, що 94 КПК говорить про те, що "не тільки суддя, але і прокурор і слідчий оцінюють докази, оскільки саме на підставі цих доказів закривається справа".

Нагадаємо, що справа про вбивство народного депутата Євгена Щербаня зараз розглядається в суді. А про завершення розслідування справи ще 18 січня 2013 заявив генпрокурор Віктор Пшонка.

Юлію Тимоешенко підозрюють у замовленні вбивства Щербаня, нібито Тимошенко і Лазаренка заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів. За цією статтею екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення.

Незважаючи на останнє рішення ГПУ, судове засідання у справі Щербаня триватиме. Воно має відновитися 15 травня 2013 р. о 16:00.

Раніше в суді був допитаний свідок Віталій Гадук. Згідно з його свідченнями, між корпорацією ЄЕСУ, якою керувала Юлія Тимошенко, і компанією "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), співвласником якої був Євген Щербань, в 1995 р. були врегульовані відносини з поставки газу в Донецький регіон. Також за його словами Євген Щербань не збирався їхати з України. "Про те що він (Щербань) збирається виїжджати на постійне місце проживання в США мені невідомо", - повідомив Гайдук.

Читайте також: ЕЭСУ и ИСД урегулировали отношения в 1995 г., - Гайдук

Також у суді був допитаний бізнесмен Сергій Тарута. Під час допиту він заявив, що йому нічого не відомо про тих, кому було вигідне вбивство Щербаня. На питання захисників, чи відомі свідку факти того, що саме Тимошенко була організатором вбивства Щербаня свідок сказав, що йому "про це нічого невідомо".

Він також заявив, що в середині 90-х років між керівництвом корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), якою тоді керував екс-прем'єр Юлія Тимошенко і корпорацією "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), одним із засновників якого був Щербань, склалися хороші стосунки.

Раніше у справі Щербаня була допитана нардеп Олександра Кужель, яка заявила, що Євген Щербань, дізнавшись про загрозу своєму життю, не виїхав з України через сина Руслана, якому не давали візу в США. Також були допитані свідки Ігор Мар'їнка та Євген Зайцев. Мар'їнка заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка в інтересах Юлії Тімошенко. Зайцев, у свою чергу, повідомив, що Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол.

Читайте також: Тимошенко не замовляла вбивство Щербаня, - Тарута

А ось захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що сам свідок Володимир Щербань і його син Артем причетні до вбивства Євгена Щербаня - вони були в цьому матеріально зацікавлені.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.