ru ua

ГПУ: Піскун закрив кримінальні справи проти Тимошенко за прямою вказівкою Ющенка

Автор: RBC.UA
Колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун закрив кримінальні справи проти екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко за прямою вказівкою колишнього Президента України Віктора Ющенка. Про це на прес-конференції заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка, передає кореспондент РБК-Україна.

Колишній генеральний прокурор України Святослав Піскун закрив кримінальні справи проти екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко за прямою вказівкою колишнього Президента України Віктора Ющенка. Про це на прес-конференції заявив генеральний прокурор України Віктор Пшонка, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я мав розмову зі Святославом Піскуном, чому він особисто своїм підписом скріпив і засвідчив незаконну постанову про закриття кримінальної справи. Він мені відверто сказав йому подзвонив тодішній Президент України Ющенко і сказав: "Закрийте справу". Розуміючи, що це незаконно, Піскун відповів йому, що це незаконно, що на це не підуть слідчі та інші працівники, тому що справа не завершена, і вона повинна розслідуватися. На що Ющенко відповів: "Якщо ви сьогодні не закриєте - завтра ви не будете генеральним прокурором України". І Піскун закрив цю кримінальну справу", - заявив Пшонка.

За його словами, Піскун також поставив під своїм підписом печатку, що є прецедентом. Генпрокурор підкреслив, що подібні процесуальні рішення зазвичай приймають слідчі, начальники управлінь, відділів, але не особисто генеральний прокурор.

На питання журналістів, чи будуть вживатися відповідні дії щодо порушення закону Піскуном і Ющенко, Генпрокурор заявив: "Диспозиція винності, якщо брати правову юриспруденцію, більше в моральності. Дійсно, в частині щодо закриття справи можуть бути допитані і Піскун, і Ющенко, це вже справи слідчих".

Він нагадав, що справи ГПУ проти Тимошенко були закриті 28 січня 2005 р., через кілька днів після того, як Тимошенко стала прем'єром.

Нагадаємо, в минулому році ГПУ і СБУ відкрили і відновили низку кримінальних справ проти Тимошенко. Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 р. засудив Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад півтора мільярда гривень.

Також ГПУ 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття кримінальної справи проти Тимошенко за діяльності корпорації ЄЕСУ. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже укладеного екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Кримінальну справу передали до суду.

Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, згідно з матеріалами кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Вчинення зазначених дій передувало неповернення держава валютної виручки від експорту металу корпорація ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.

Крім того, Тимошенко звинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабмін зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол. і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.

Також проти Тимошенко відкрито ще кілька кримінальних справ, зокрема щодо закупівлі автомобілів швидкої допомоги і по Кіотському протоколу.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові. Зазначимо, що з переведенням в колонію здоров'я Тимошенко значно погіршився.