Генеральна прокуратура України скасувала обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно колишнього охоронця президентської охорони Миколи Мельниченка за звинуваченням у розголошенні державної таємниці та направила справу на додаткове розслідування.
Генеральна прокуратура України скасувала обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно колишнього охоронця президентської охорони Миколи Мельниченка (на фото) за звинуваченням у розголошенні державної таємниці та направила справу на додаткове розслідування. Дану процедуру здійснив слідчий прокуратури в рамках нагляду за розслідуванням цієї справи, проведеним Службою безпеки України, передає "5 канал".
Однак у Генпрокуратурі не уточнили причину, по якій дана справа направлена на додаткове розслідування. У той же час, в прес-службі ГПУ допускають, що причиною цьому стала необхідність в проведенні додаткових слідчих дій.
Читайте також: СБУ завершила досудове слідство у справі Мельниченка
Нагадаємо, 26 грудня 2012 р. Головне слідче управління СБУ завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо Мельниченка і направило обвинувальний акт Генеральній прокуратурі України.
Як повідомлялося, 24 жовтня 2012 р. на підставі постанови Шевченківського районного суду м. Києва Мельниченко був затриманий в аеропорту "Бориспіль". 26 жовтня Шевченківським районним судом м. Києва Мельниченко був змінений запобіжний захід у вигляді взяття під варту на заставу.
Нагадаємо, що в серпні 2012 р. Мельниченко за ордером української служби Інтерполу затримали в Неаполі. Через чотири дні, після допиту його відпустили з-під варти.
Читайте також: Печерський райсуд Києва завершив допит Мельниченка у справі Пукача
У березні 2012 р. Служба безпеки України припинила розслідування кримінальної справи щодо Мельниченка у зв'язку з тим, що не встановлено його місцезнаходження. Голова СБУ Ігор Калінін тоді сказав: "Якщо колишнього співробітника держохорони видасть небудь інша країна, слідство відновлять".
СБУ розслідує відносно Мельниченка кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 328 "розголошення державної таємниці", ч. 1 ст. 358 "Підроблення документів" та ч.3 ст. 365 "перевищення службових повноважень" УКУ.
У міжнародному розшуку Мельниченко перебуває з жовтня 2011 року. У червні 2011 р. Печерський районний суд Києва задовольнив позов колишнього Президента Леоніда Кучми про визнання незаконним закриття кримінальної справи проти колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка. На початку червня Кучма звернувся до Генпрокуратури з проханням поновити справу проти колишнього співробітника президентської охорони, а через тиждень Генпрокуратура порадила йому звернутися з відповідною скаргою до суду. У липні Апеляційний суд Києва визнав законним поновлення кримінальної справи проти Мельниченка.
Читайте також: Мельниченко подав до суду на адвоката Мирослави Гонгадзе
Проти Мельниченка в 2001 і 2004 рр. порушувалися справи за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів. У березні 2005 р. вони були закриті.