ru ua

ДПтС: Тимошенко голодування не оголошувала (фото)

Автор: RBC.UA
Екс-прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко пояснила, що голодування не оголошувала. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України.

Екс-прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко пояснила, що голодування не оголошувала. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби України.

"Сьогодні вранці під час спілкування Тимошенко з працівниками та медиками Качанівській виправній колонії, вона повідомила про те, що голодування не оголошувала", - відзначають в ГПтСУ.

Зокрема, в акті, опублікованому на сайті ГПтСУ говориться наступне: "Засуджена Тимошенко пояснила, що вона не оголошує голодування представникам колонії, але письмово це підтвердити відмовляється".

Також повідомляється, що начальником колонії була проведена роз'яснювально-профілактична бесіда з Тимошенко з метою запобігання проявам відмови від їжі та виключення їх.

Про те, що вона з 20 квітня оголосила голодування, Тимошенко повідомила вчора в листі з колонії. Начальник Качанівської колонії Іван Первушкін спростував цю заяву. За його словами, говорити про початок голодування ув'язненого можна тільки після того, як він подав відповідну заяву, а від Тимошенко, за словами Первушкіна, такої заяви не надходило.

Повідомлялося, що голодування Тимошенко оголосила після того, як її побили конвоїри колонії. Депутати від опозиції з вимогами допустити їх до екс-прем'єра і звіту від Генпрокуратури та пенітенціарної служби вже другий день блокують трибуну ВР. Порушити кримінальну справу за фактом побиття Тимошенко зажадала омбудсмен Ніна Карпачова.

Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переведенням до колонії здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.

Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд і зараз там розглядається.