Юлію Тимошенко доставили в Качанівську виправну колонію в Харкові. Про це повідомляє "5 канал".
Юлію Тимошенко доставили в Качанівську виправну колонію в Харкові. Про це повідомляє "5 канал".
О 13.25 за київським часом журналісти бачили, як мікроавтобус із тонованим склом у супроводі кількох міліцейських автомобілів заїхав не територію колонії, повідомляє ВВС.
Тоді біля центрального входу практично не було прихильників Юлії Тимошенко, які обіцяли зустрічати кортеж. Однак потім їх кількість почала зростати, із 13.45 розпочався мітинг на підтримку екс-прем'єра, у якому бере участь близько 100 осіб.
Начальник Качанівської виправної колонії Іван Первушкін повідомив, що екс-прем'єра Юлію Тимошенко помістили в тимчасовий слідчий ізолятор колонії, тому що вона має статус підслідної-заарештованої.
Первушкін сказал, що в камері, розрахованій на сім чоловік, Тимошенко нині з однією жінкою. Керівник колонії запевнив, що ніяких спеціальних приготувань до появи екс-прем'єра не було. Він повідомив, що в камері крім ліжок є унітаз, біде і душова кабіна. За словами Первушкіна, екс-прем'єр не скаржилася на здоров'я після приїзду, лише відповіла, що втомилася; згодом її обстежать лікарі медчастини колонії. 31 грудня в колонії передбачено новорічне меню.
Качанівська виправна колонія №54 - це кримінально-виконавча установа мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання жінок, засуджених вперше до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, злочини невеликої та середньої тяжкості. На території колонії розташований та функціонує сектор середнього рівня безпеки для тримання жінок, засуджених до довічного позбавлення волі. В установі утримується понад 800 засуджених, які розподілені по дев'яти відділеннях, дільниці соціальної реабілітації, тимчасового слідчого ізолятора. Загальна площа житлових приміщень для проживання засуджених становить близько п'яти тис. квадратних метрів. Деякі ЗМІ повідомляють, що в колонії камери по 10-15 ліжок з окремим санвузлом. Також повідомляється, що там утримують близько 20 жінок, які відбувають довічне покарання за особливо тяжкі злочини.
Виправна установа, що спеціалізується на виробництві одягу, також там є цех з виробництва тротуарної плитки. Зарплата, яку отримують ув'язнені, коливається від 400 до 1500 грн, це приблизно від 50 до 190 дол.
Раніше сьогодні повідомлялося, що о 8 ранку Юлію Тимошенко етапували до місця відбування покарання у Харківській області. У повідомленні Державної пенітенціарної служби України зазначалося, що перед виїздом її оглянули лікарі, які дійшли висновку про те, що її стан здоров'я дозволяє транспортування. Однак представники опозиції повідомляли, що її транспортували на інвалідному візку, і що стан здоров’я Тимошенко не дозволяє її транспортувати.
Повідомляється, що для перевезення Тимошенко було надано комфортабельний мікроавтобус з усіма зручностями (біотуалет, умивальник, два дивани). При цьому були відправлені всі належні їй речі (12 валіз) в окремому автомобілі.
Також повідомляють, що інформація про те, що Тимошенко перевозили в інвалідному візку, не відповідає дійсності.
Зазначимо, перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов вважає незаконним вивіз Тимошенко з СІЗО, оскільки за рішенням Шевченківського райсуду вона повинна перебувати в СІЗО.
Нагадаємо, Тимошенко перебувала в слідчому ізоляторі з початку серпня, коли суд змінив для неї запобіжний захід з підписки про невиїзд на утримання під вартою.
Позавчора адвокат Валентина Теличенко, яка є представником сторони захисту у справі Юлії Тимошенко в Європейському суді з прав людини, заявила, що захист звернеться зі скаргою у її справі в суд касаційної інстанції.
Раніше захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що захист Тимошенко прагне, щоб Європейський суд з прав людини розглянув її справу якомога швидше, минаючи касаційне оскарження.
19 грудня повідомлялося, що Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.
Тимошенко звернулася до Європейського суду в червні 2011 р. Вона скаржиться на те, що її кримінальне переслідування і утримання під вартою є політично мотивованими.
23 грудня 2011 р. прокурор Лілія Фролова повідомила, що рішення Печерського районного суду Києва, що засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення, з 23 грудня 2011 р. вступає в силу.
11 жовтня Тимошенко визнали винною в перевищенні службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією в 2009 році, а також в завданні державі багатомільйонних збитків, і засудили до семи років ув'язнення і до сплати штрафу в розмірі 1,5 млрд гривень (близько 189 млн доларів) . 23 грудня Апеляційний суд м. Києва залишив цей вирок у силі.
Також, проти Тимошенко зараз відкрито 2 кримінальні справи. Перша стосується діяльності Тимошенко в ЄЕСУ, друга - незаконного використання грошей від продажу квот на викиди парникових газів в рамках Кіотського протоколу, та придбання машин швидкої допомоги за завищеною ціною.
Нагадаємо, 21 грудня Апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Шевченківського суду про обрання для Юлії Тимошенко запобіжного заходу у вигляді арешту. 8 грудня Шевченківський райсуд Києва прийняв рішення у справі корпорації "Єдині Енергетичні системи України" ЄЕСУ обрати для екс-прем'єр-міністра Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту. Таке рішення суд прийняв на виїзному засіданні в Лук'янівському СІЗО.
Ситуація навколо кримінального переслідування Тимошенко різко погіршила відносини України зі США та Європейським союзом, які назвали переслідування колишнього прем'єра політично вмотивованим і неодноразово закликали звільнити її.