Державна митна служба України за 9 міс. 2011 р. перерахувала до державного бюджету на 33,9% більше ніж за 9 міс. 2010 р. - близько 83 млрд грн. Про це повідомив голова Держмитслужби Ігор Калєтнік під час засідання виїзної колегії відомства в Ужгороді, повідомляє прес-служба Держмитслужби.
Державна митна служба України за 9 міс. 2011 р. перерахувала до державного бюджету на 33,9% більше ніж за 9 міс. 2010 р. - близько 83 млрд грн. Про це повідомив голова Держмитслужби Ігор Калєтнік під час засідання виїзної колегії відомства в Ужгороді, повідомляє прес-служба Держмитслужби.
"Митна служба за 9 місяців цього року вже перерахувала до бюджету близько 83 млрд грн. Це показник цілого 2009 р. І майже усього 2010 р. без урахування платежів з імпорту газу", - заявив Калєтнік.
Звертаючись до керівників митниць голова Держмитслужби підкреслив, що така позитивна динаміка стала наслідком позитивних змін у роботі відомства, яке відчуло бізнес. Адже одне з основних завдань митників - створення для імпортера умови стабільного та прогнозованого ведення бізнесу. Особливого значення при цьому набуває прискорення та спрощення митних процедур. "Нам вдалося зменшити середній час митного оформлення по імпорту до 1 години 48 хвилин, по експорту - 52 хвилини. І моніторинг часових нормативів - не самоціль, а можливість побачити, де є проблеми. Усунути перешкоди на шляху розвитку бізнесу", - сказав голова Держмитслужби.
Ще одна важлива складова спрощення та прискорення митних процедур, за його словами, електронне декларування, до якого вже долучилися всі 27 митниць. Оформлено понад 3 тисячі електронних ВМД. Майже 3 тисячі посадових осіб отримали цифровий підпис. На даний час 85 підприємств активно працюють, здійснюють декларування в електронному вигляді.
Голова Держмитслужби також зазначив, що важливим напрямком роботи служби є взаємодія митниць з обласними державними адміністраціями в частині економічного аналізу окремих тенденцій в рамках регіону. Адже економічне зростання в Україні залежить від економічної активності та підприємницької ініціативи на місцях. Кожна область має різний економічний потенціал. Тому, аналіз економічної ситуації повинен сприяти ефективній роботі митниць та розвитку територій, де вони працюють.
Нагадаємо, надходження до бюджету за 9 міс. 2010 р. зросли на 38% в порівнянні з 2009 р. - до 62 млрд грн.
Незважаючи на зростання показників, ситуація з корупцією в митних органах у першому півріччі 2011 р. не поліпшилася в порівнянні з другим півріччям 2010 р. Про це свідчать 62% учасників опитування, проведеного Європейською бізнес-асоціацією (ЄБА).
"62% учасників опитування говорять про те, що ситуація на початку року залишилась без змін по відношенню до кінця минулого року. І ще 24% говорять про те, що ситуація погіршилася. Тільки 15% компаній в першій половині 2011 р. помітили поліпшення ситуації в цій сфері ", - сказала виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко.
У той же час, співголова митного комітету ЄБА Ірина Вуколова підкреслила, що робота митних служб з початку року стала більш відкритою, а кількість митних процедур значно скоротилося. "Починаючи з січня-місяця (2011 р.) по сьогоднішній день ... мені здається, що поліпшення безумовно є. Митні органи тепер йдуть відкрито на зустрічі з усіма фірмами, які ініціює Європейська бізнес-асоціація", - зазначила Вуколова.
Раніше рішенням колегії Державної митної служби України, засідання якої відбулося 29 серпня, 39 працівників Львівської митниці звільнили з державної служби, 16 знижені в спеціальному званні на один ступінь. Повідомлялося, що ці працівники, безпосередньо здійснювали незаконний пропуск вантажів без оподаткування, а також керівники підрозділів, які не забезпечили належного контролю, та працівники Служби по боротьбі з контрабандою Львівської митниці, які допустили незаконне ввезення товарів.
Крім того, у листопаді 2010 р. у Львівській області звільнено 55 митників за порушення присяги держчиновника. Причина звільнення - сприяння в попаданні в Україну товарів народного споживання: продуктів харчування, одягу і взуття без сплати митних зборів. Також 14 митників були понижені у званнях, а 15 отримали догану. Аналогічна ситуація спостерігалася також і влітку минулого року.
Нагадаємо, що за даними звіту Держмитслужби, за неналежне виконання службових обов'язків у 2010 р. до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3060 працівників митниці, в т.ч. оголошено зауважень - 1587, доган - 1284, попереджені про неповну службову невідповідність - 148 працівників, і знижені в спеціальному званні на один ступінь - 58 працівників. За порушення службової дисципліни з митних органів звільнено 280 посадових осіб