Іноземні компанії готові реалізувати в Україні проектів в 2,3 млрд євро. Про це РБК-Україна повідомив директор департаменту "Єдиного інвестиційного вікна" Сергій Євтушенко.
Іноземні компанії готові реалізувати в Україні проектів в 2,3 млрд євро. Про це РБК-Україна повідомив директор департаменту "Єдиного інвестиційного вікна" Сергій Євтушенко.
"Перший приклад. Європейська компанія, постачальник продукції для Nestle і Craft Foods, галузь - сільське господарство, проект - будівництво трьох заводів по вирощуванню, обробки та упаковки насіння соняшнику. Обсяг ПІІ - 15 млн євро в один завод. Але для того, щоб отримати інформацію, отримати допомогу в роботі з місцевими органами влади, їм дуже потрібна робота з нами. І ми це робимо, зокрема, в 7 областях України з ними контактували", - повідомив Євтушенко.
За його словами, в цьому проекті Україна конкурувала з Румунією і Болгарією. "Це два роки роботи. 5 місяців займалися інформаційним передінвестиційним етапом, організували візити, вибирали ділянку, забезпечили підписання договорів між інвестором і українськими фермерами на вирощування певної якості продукції. А далі - ліцензії, будівництво заводу і постінвестиційний період. Не менше 18 місяців буде будуватися сам завод, а потім запускатися в експлуатацію", - додав Євтушенко.
Другий приклад - це українська компанія, яка має намір інвестувати протягом трьох років 1 млрд дол. в хімічну галузь. "Мова йде про приватизацію. Цей об'єкт знаходиться в списку до приватизації. Наші конкуренти - Росія, Казахстан, Білорусія. Компанія готова купити цей завод, взяти на себе інвестиційні зобов'язання", - сказав Євтушенко. Він додав, що, якщо все буде йти гладко і Україна переможе на конкурсі, через 24 місяці в країні може з'явитися новий завод.
Третій приклад - наміри європейської компанії вкласти понад 1,2 млрд євро в будівництво целлюлозно-паперового комбінату. "Проблема, яка існує, - відсутнє законодавство. Відсутні гарантії поставок сировини. Тому інвестор коливається. Завдання - розробити новий шматок законодавства, задовольнити побажання компанії з приводу довготривалих відносин поставки сировини. Кількість робочих місць - 10 тис. Конкуренти: Бразилія і Аргентина", - резюмував Євтушенко.
За його словами, була розроблена детальна дорожня карта, підготовлена аналітиками, організовані три візиту інвестора в Україні і зустрічі з прем'єр-міністром, міністром економіки і різними агентствами. "Відібрано 8 можливих ділянок для розміщення підприємства", - підкреслив Євтушенко.
Зазначимо, згідно з інформацією Держстату, обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну в I кварталі склав 885,1 млн дол. Таким чином, у порівнянні з ПІІ в I кварталі 2011 р. (925,7 млн дол.), обсяг інвестицій скоротився на 4,4%.
Обсяг внесених з початку інвестування в економіку України прямих іноземних інвестицій на 1 квітня 2012 р. склав 50 млрд 793,5 млн дол.
Майже рік тому - в кінці січня 2011 р. прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд сформував базу даних інвестиційних проектів до 2014 р. загальною вартістю 1,1 трлн грн. В цілому, для зміни ситуації на ринку України потрібно щорічно залучати 15 млрд дол інвестицій.
В 2012 р. Держінвестицій, за словами Владислава Каськіва планує залучити 10 млрд дол прямих іноземних інвестицій.
Експерти оцінюють інвестиційну привабливість країни не занадто високо. Більшість інвесторів вважають, що негативний вплив на бізнес роблять, насамперед: посилення фіскальної політики, корупція в органах влади і тиск митних органів. Підприємці визнають, що без реального поліпшення інвестиційного клімату всі великі інвестиційні проекти будуть заморожені.