Державне агентство з інвестицій і управління національними проектами (Держінвестицій) планує до кінця травня 2012 р. створити управляючу компанію НП "LNG-термінал". Про це під час засідання робочої групи "Впровадження національних проектів та інвестиції" комітету з економічних реформ заявив голова Координаційної ради національного проекту "LNG-термінал" Віталій Дем'янюк, передає кореспондент РБК-Україна.
Державне агентство з інвестицій і управління національними проектами (Держінвестицій) планує до кінця травня 2012 р. створити управляючу компанію НП "LNG-термінал". Про це під час засідання робочої групи "Впровадження національних проектів та інвестиції" комітету з економічних реформ заявив голова Координаційної ради національного проекту "LNG-термінал" Віталій Дем'янюк, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми завершили початкову стадію, закінчили ТЕО. Зараз ми знаходимось в організаційній стадії. В рамках цієї має бути створена модель приватно-державного партнерства для реалізації терміналу. Планується до кінця травня організувати конкурс і створити управляючу компанію проекту. Після цього - вибір фінансового консультанту, підписання меморандумів по постачанню газу. Завершиться організаційна стадія створенням консорціуму, юридичної особи, в яку будуть входити інвестори, включаючи державу для фінансування будівництва терміналу", - зазначив Дем'янюк.
Він також повідомив, що Держінвестицій розпочало перемовини з катарськими і алжирською компаніями про постачання скрапленого газу. "До складу країн-експортерів вже до 2020 р. будуть включені такі країни, як Канада та США, що певним чином змінить ситуацію на ринку. В наших планах вже цього року, до вересня провести активні перемовини і заручитися меморандумами про потенційне постачання в Україну скрапленого газу на наш LNG-термінал. Сьогодні ми ведемо перемовини з двома компаніями Катару. Ми надіслали запрошення до перемовин, і за два тижні буде візит нашої делегації в Техас (Х'юстон) для перемовин з американськими компаніями щодо постачання. Також в активній стадії знаходяться перемовини з однією алжирською компанію, яка також є потенційним постачальником", - зазначив Дем'янюк.
Нагадаємо, вчора, 5 квітня, голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Владислав Каськів повідомив, що Україна та Азербайджан до кінця квітня відновлять консультації щодо створення спільного підприємства з транспортування скрапленого газу.
Спільне підприємство між Державною нафтовою кампанією Азербайджанської республіки (SOCAR) та Державним Агентством з інвестицій та управління національними проектами здійснить розробку ТЕО транспортування скрапленого газу на Чорноморське узбережжя України. Скраплений газ постачатиметься до України в рамках Національного проекту "LNG-Україна".
22 березня 2012 року дорученням Президента України національний проект "LNG-термінал" було розширено до національного проекту "LNG-Україна", який включає не лише будівництво терміналу, а й стратегію альтернативних джерел постачання газу в Україну - "LNG-ресурс".
Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що проект будівництва LNG-терміналу дозволить Україні до 2017 р. отримувати до 10 млрд куб. м зрідженого газу в рік.
Вартість проекту з будівництва LNG-терміналу в Україні складає 846 млн євро, період окупності - 9 років. Термінал буде побудований біля порту "Южний" в Одеській області, потужність його становитиме 10 млрд куб. м. газу в рік.
В минулому році уряд прийняв рішення про передачу прав на реалізацію робіт зі спорудження морського терміналу з прийому скрапленого природного газу LNG-терміналу від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України до Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.
Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу.
Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. Крім того, за словами голови Держінвестицій Владислава Каськіва, скраплений газ на український LNG-термінал може поставлятися з Туреччини. "На український термінал скрапленого газу газ може поставлятися або з Каспійського регіону, або з будь-якої точки світу, але через Босфорську протоку... Є ще один екзотичний варіант, на даний момент він нами серйозно вивчається, це можливість поставок газу з турецького узбережжя, де можливо також буде побудований термінал скрапленого газу. Це все варіанти. Тому інтриги особливої немає. Але ми не замикаємося на якомусь з цих рішень... А звичайно і логічно - це першочергово орієнтуватися на Каспійський регіон", - вважає Каськів.