ua en ru

Держдеп розкрив дані про ядерну міць США і Росії

Автор: RBC.UA
Державний департамент США опублікував дані про чисельність ядерних озброєнь Росії та США. Цією інформацією держави обмінюються двічі на рік у відповідності з договором СНО-III. Про це повідомляє прес-служба американського зовнішньополітичного відомства.

Державний департамент США опублікував дані про чисельність ядерних озброєнь Росії та США. Цією інформацією держави обмінюються двічі на рік у відповідності з договором СНО-III. Про це повідомляє прес-служба американського зовнішньополітичного відомства.

Читайте також: Україна у 2013 р. почне серійну утилізацію твердого палива ракет РС-22

Станом на 1 березня 2013 р. Сполучені Штати володіли 792 розгорнутими міжконтинентальними балістичними ракетами (МБР), балістичними ракетами підводних човнів (БРПЧ) і важкими бомбардувальниками.

На озброєнні Російської Федерації перебувають 492 розгорнуті МБР, БРПЧ і літаки аналогічного типу. При цьому Росія володіє 1 тис. 480 ядерними боєголовками на розгорнутих об'єктах, а США - 1 тис. 654 боєголовками.

Загальна кількість розгорнутих і нерозгорнутих МБР, БРПЧ і важких бомбардувальників у США становить 1 тис. 28 одиниць, у РФ - 900 одиниць.

Держдеп розкрив дані про ядерну міць США і Росії

Нагадаємо, черговий договір між РФ і США про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-III, у США - New START) був підписаний Дмитром Медведєвим і Бараком Обамою 8 квітня 2010 р. у Празі і набув чинності 5 лютого 2011 р.

Читайте також: КНДР ратифікувала ядерний удар по США (фото, відео)

Договір передбачає скорочення кількості ядерних боєзарядів до 1 тис. 550 одиниць, а число МБР, БРПЧ і важких бомбардувальників - до 700 одиниць. Таким чином, один з пунктів договору РФ вже виконала.

Нагадаємо, в середині лютого повідомлялося, що офіційний Вашингтон має намір запропонувати Росії домовитися про скорочення наполовину ядерних боєзарядів. Саме з такою ідеєю до Москви 12 лютого приїжджала заступник державного секретаря США Роуз Гетемюллер.

Держдеп розкрив дані про ядерну міць США і Росії

Основою для нової пропозиції стала доповідь, у складанні якої брали участь Держдеп, Пентагон, Рада національної безпеки, Об'єднаний комітет начальників штабів, розвідслужби і стратегічне командування США. У ній йдеться, зокрема, про зменшення числа потенційних супротивників США. Виключено зі списку Ірак і Сирію, де громадянська війна значно послабила позиції Президента Башара Асада.

Читайте також: Україна засуджує ядерні випробування КНДР

У списку потенційних цілей для стратегічних сил США залишаються об'єкти в Росії, Китаї, Північній Кореї та Ірані. Згідно з доктриною, що діяла до недавнього часу доктрині, головна мета першої атаки - знищення керівництва країни і нанесення "непоправного збитку" збройним силам.

На думку експертів, від цього завдання можна відмовитися, перенацілити ракети на ключові економічні та військові об'єкти. Кількість подібних цілей постійно скорочується. За оцінкою Федерації американських вчених (FAS), десять років тому американські ракети "тримали під прицілом" 660 ракетних шахт на території РФ. Зараз потенційних мішеней стало вдвічі менше, а незабаром їх число може ще більше скоротитися. За прогнозами аналітиків, у найближчі роки кількість російських балістичних ракет, що стоять на бойовому чергуванні, навряд чи перевищить 230.

У Вашингтоні вважають, що в цих умовах для забезпечення ядерного стримування досить арсеналу 1-1,1 тис. боєголовок. Проте договір про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО), який нещодавно набув чинності, дозволяє Росії і США зберегти у своїх арсеналах куди більш значні запаси ядерної зброї. Згідно з цим документом, до 2018 р. кожна із країн повинна залишити на бойовому чергуванні не більше 1550 боєголовок. При цьому система підрахунку передбачає, що один стратегічний бомбардувальник може нести лише один боєзаряд, хоча в реальності кількість ядерних ракет на облавку може доходити до 20. Таку кількість у Пентагоні вважають надмірною.

Читайте також: Іран має намір побудувати 3 тис. центрифуг нового покоління для збагачення урану

Як стверджували джерела "Комерсанта" в Білому домі, пропозиція була зустрінута "вельми прохолодно". "У Росії побоюються, що такий крок викличе обурення військових і представників ВПК, яким пообіцяли гроші на створення важкої балістичної ракети SS-27", - резюмувало джерело.