ua en ru

Google заявляє про вразливості у продуктах Microsoft

Автор: RBC.UA
У вівторок, 12 лютого, Microsoft випустила найбільше оновлення безпеки для Windows, Office, Internet Explorer, Word та інших продуктів. Виявляється, у виправлення вразливостей зробили свій внесок не тільки фахівці найбільшого у світі виробника ПЗ, але і співробітники висміюваного конкурента Microsoft - Google.

У вівторок, 12 лютого, Microsoft випустила найбільше оновлення безпеки для Windows, Office, Internet Explorer, Word та інших продуктів. Виявляється, у виправлення вразливостей зробили свій внесок не тільки фахівці найбільшого у світі виробника ПЗ, але і співробітники висміюваного конкурента Microsoft - Google.

Дане оновлення стало одним з найбільших за всю історію Microsoft. "Латочку" завантажили мільйони комп'ютерів, на яких налаштовано автоматичне оновлення системи.

Фахівці Google нерідко знаходять недоліки і баги в продуктах Microsoft, проте на цей раз співробітники інтернет-гіганта перевершили самих себе. Польський хакер Матеуш Юржик, відомий також під нікому jООru, інженер з безпеки в Google, стверджує, що він відшукав 32 проблеми в безпеці Windows, які Microsoft визнала "важливими" і "критичними". Другий співробітник Google - Гінваель Колдвінд - співпрацював при створенні звітів про п'ять з цих багів.

Інженери Google часто беруть участь у створенні оновлень захисту, але останнім часом їхня діяльність стала безпрецедентно активною. За допомогою Google Microsoft змогла за цей місяць прибрати рекордну кількість вразливостей - 64.

Читайте також: Google став жертвою расистських упереджень, - дослідження

Нагадаємо, у червні 2010 року фахівці Google відшукали у Windows критичні вразливості. Google дала Microsoft 5 днів на їх виправлення, після чого опублікувала повний код можливої атаки. Роздратована Microsoft, щоб помститися, почала публікацію помилок у продуктах Google.

Представник Google зазначив, що співробітники компанії шукають баги в продукції Microsoft, оскільки це відповідає інтересам глобального інформаційного співтовариства. "Охороняти користувачів Інтернету від різних кібернебезпек - це масштабніше і важливіше завдання, ніж тестування власних продуктів і сервісів на різних платформах. Повідомлення про баги і недоробки творцям софтвера - це природний спосіб підтримувати інформаційне співтовариство в безпеці", - відзначив він.

Читайте також: Сервіс від Google Gmail концерн Microsoft звинувачує в шпигунстві (відео)

Відносини між Google і Microsoft не відрізняються особливою гладкістю. Так, зовсім нещодавно Microsoft відродила свою рекламну кампанію, спрямовану проти Google і озаглавлену Scroogled. Microsoft стверджує, що Google шпіонить за своїми клієнтами, поки вони пишуть листи. Це робиться для того, щоб визначити, які слова конкретний користувач вживає, і на основі цієї інформації сформувати список рекламних банерів, які він побачить на своїй поштовій сторінці.

У спеціально підготовленому для кампанії Scroogled відеоролику показаний приклад подібної схеми. Лист, присвячений домашньому улюбленцю, який нещодавно помер, система Google розбирає на складені слова і видає банер з безкоштовним купоном на відвідини ветеринарної лікарні, яка мертвій тварині, звичайно, не потрібна.

Читайте також: Google програла Microsoft к патентному суді

Так само цього місяця Google потерпіла поразку в патентному суді - американське правосуддя визнало, що Microsoft використовувала 3 патенти приналежної інтернет-гігантові компанії Motorola абсолютно законно. Анулювані відразу 13 патентних претензій, пов'язані зі стандартом відеокодеків H.264