Сервіс від Google Gmail концерн Microsoft звинувачує в шпигунстві (відео)
Microsoft відродила свою рекламну кампанію, спрямовану проти Google, озаглавлену Scroogled. На цей раз під удар потрапив поштовий клієнт Gmail, повідомляє "Росія 24".
Microsoft стверджує, що Google шпигує за своїми клієнтами, поки вони пишуть листи. Це робиться для того, щоб визначити, які слова конкретний користувач вживає, і на основі цієї інформації сформувати список рекламних банерів, які він побачить на своїй поштовій сторінці.
У спеціально підготовленому для кампанії Scroogled відеоролику показаний приклад подібної схеми. Лист, присвячене домашньому вихованцеві, який нещодавно помер, система Google розбирає на складові слова і видає банер з безкоштовним купоном на відвідування ветеринарної лікарні, яка мертвому тварині, звичайно, не потрібна. Більш того, така реклама може образити автора листа.
Виходить, що Google читає будь приватні повідомлення, але це відбувається автоматично, тобто співробітники компанії текстів не бачать. Таким чином, Microsoft натякає, що не висуває прямих звинувачень у порушенні закону, але вважає дії конкурента аморальними. Зрозуміло, в кінці ролика Gmail протиставляється Outlook, для якого "конфіденційність - пріоритет".
Зазначимо, що в оприлюдненому нещодавно дослідженні Гарвардського університету говорилося, що Google підбирає рекламу в залежності від того, якої раси притаманне запитувана ім'я.
Читайте також: Google став жертвою расистських упереджень, - дослідження
Вчені уставили, що при пошуку по іменах, яким традиційно називають чорношкірих дітей, в рекламі GoogleAdSence на 25% частіше видаються посилання на сайти, які пропонують перевірити людину на наявність в базі злочинців. Професор Гарвардського університету латання Суїні, що вивчила рекламу за різноманітними запитами, припустила, що Google став жертвою расистських упереджень, існуючих в суспільстві.
У Google спростували расизм в алгоритмах формування реклами. Представники корпорації заявили, що в AdSence діє політика, що забороняє публікувати оголошення, спрямовані проти певної організації, людини або групи людей.