Google Glass: оприлюднені технічні характеристики пристрою (фото, відео)
Новини про скорий реліз окулярів доповненої реальності Google Glass курсують вже давно. Але тільки сьогодні компанія, нарешті, оприлюднила технічні характеристики пристрою. Це збіглося з релізом фінальної версії документації по API Mirror - програмного середовища, на основі якого будуть створювати додатки і сервіси Google Glass, повідомляє "Росія 24".
Читайте також: Google має намір запустити сервіс для небіжчиків
У Google оголосили про початок поставок перших примірників Google Glass (Google Glass Explorer Edition) розробникам додатків. Учасникам гаджет обійдеться в 1,5 тис. дол Отримати його першими також зможуть переможці конкурсу на кращу ідею застосування окулярів, який пройшов у США.
Фотогалерея: Нові гаджети від Google
Отже, окуляри забезпечені дисплеєм високої роздільної здатності, розмір якого збігається з розміром 25-дюймового монітора, якщо на нього дивитися з відстані 2,5 метра. Камера, якою обладнані окуляри, здатна робити фото з роздільною здатністю 5 мегапікселів і знімати відео з роздільною здатністю 720p.
Для відтворення аудіо окуляри отримали кістково-провідний динамік, завдяки якому користувачі зможуть прослуховувати аудіо без використання навушників. Вібрації, які проходитимуть до внутрішнього вуха через кістку черепа, дозволять людині чути не тільки музику, але й усе, що відбувається навколо нього.
Читайте також: Google Reader буде офіційно закрито 1 липня, на черзі - ще 7 сервісів
Бездротовий зв'язок здійснюється за рахунок технологій Wi-Fi 802 b/g і Bluetooth. Пристрій обладнаний флеш-носієм інформації загальним об'ємом 16 Гб, з яких, однак, 4 Гб зайняті системною інформацією, користувачеві доступно 12 Гб. Контент синхронізується із хмарним сховищем Google.
Google открыла конкурсный набор испытателей очков-компьютера
Акумулятора окулярів вистачить на день роботи, але якщо користуватися відеочатом Hangouts або записувати відео, то батарея розрядиться швидше. До Google Glass додається зарядний пристрій і кабель Micro USB.
Для зв'язку з телефоном використовується інтерфейс Bluetooth. Основою для управління функціями окулярів є програма MyGlass, яка доступна для Android 4.0.3. Вона дозволяє користуватися GPS і SMS. Завантажити її можна з Google Play.
Читайте також: Google створює балакучі кросівки спільно з Adidas (відео)
Google вчора також оголосила про реліз документації для роботи з API Mirror, на основі якого будуть створювати додатки і сервіси Google Glass. До нього увійшли ознайомчі керівництва мовами Java і Python, а також поглиблені керівництва та опис кращих варіантів використання інтерфейсу з доступними для скачування початковими проектами та бібліотеками.
Угода забороняє розробникам поширювати додатки крім як у каналі дистрибуції Google Mirror API Client, однак тішить те, що в додатках заборонені реклама і мікроплатежі як для скачування, так і всередині додатків. Наскільки довго протримається заборона на рекламу, поки залишається гадати.
Термін виходу Google Glass на комерційний ринок у компанії не уточнили. Один із засновників Google Сергій Брін, який займається спеціальними проектами компанії, сподівається вивести продукт у широкі маси у 2014 р.
Читайте також: Google має намір створити власну ритейл-мережу
Компанія Google представила концепт окулярів доповненої реальності у квітні 2012 р. після тривалих чуток. Представники компанії пояснили, що вони представили пристрій на ранній стадії розробки, аби мати можливість вислухати думки про проект.
До теперішнього часу технічні характеристики і можливості Google Glass точно не були відомі.
Нагадаємо, в лютому Google опублікувала матеріали про те, як можна використовувати нові окуляри Glass і розмістила кілька відео, що демонструють їх основні можливості. На відео компанія вперше показала інтерфейс Google Glass.
Читайте також: Google планує запустити платний музичний сервіс, інтегрований з YouTube
У березні Google вперше анонсувала програмний комплекс для взаємодії окулярів доповненої реальності Google Glass із серверами і додатками.
Google - американська інтернет-корпорація, лідер серед пошукових систем. Заснована у 1998 р. Ларрі Пейджем і Сергієм Бріном, у 2004 р. провела IPO на суму 1,9 млрд дол. На даний час Google займає більше 80% світового ринку пошукових запитів, основним доходом компанії є онлайнова реклама, прив'язана до результатів пошуку на сторінках Google.
Крім інтернет-пошуковика, компанія володіє найпопулярнішим у світі відеохостингом YouTube, управляє поштовим сервісом Gmail, соціальною мережею Google+, розробила операційну систему Android для мобільних пристроїв. У 2012 р. чистий прибуток компанії склав 10,74 млрд дол.
Читайте також: Google представила ноутбук Chromebook Pixel (фото, відео)