Компанії Google, Facebook і Microsoft звернулися до американського уряду з проханням дозволити їм розкрити інформацію про запит спецслужб даних клієнтів цих компаній, повідомляє BBC.
Компанії Google, Facebook і Microsoft звернулися до американського уряду з проханням дозволити їм розкрити інформацію про запит спецслужб даних клієнтів цих компаній, повідомляє BBC.
Цей крок послідував за недавніми повідомленнями про те, що американська влада отримала прямий доступ до серверів дев'яти найбільших американських технологічних компаній, включаючи Google і Apple. Влада США підтвердила існування програми збору даних.
У компанії Google заявили, що це "неправда", але додали, що неможливість розкрити такого роду інформацію за існуючими правилами "підливає масла у вогонь спекуляцій".
Головний юрист Google Девід Драммонд написав запит на ім'я американського генпрокурора з проханням опублікувати "точне число запитів, що стосувалися національної безпеки, у тому числі інформації у відповідності з федеральним законом про розвідувальної діяльності за кордоном (FISA)". "Компанії Google нічого приховувати", - додав він.
У заяві Microsoft говориться, що "більша прозорість щодо загальної кількості та масштабів національних запитів, що стосуються безпеки, в тому числі і запитів відповідно до закону FISA, допомогла б суспільству зрозуміти і обговорити ці важливі проблеми".
Читайте також: Спецслужби США стежать за іноземцями через Інтернет
Представник компанії Facebook заявив, що компанія-лідер на ринку соціальних мереж хотіла б надати "повну картину урядових запитів, які ми отримали, і як ми на них відреагували".
Минулого тижня, спираючись на отриману інформацію від колишнього співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, газети Guardian і Washington Post повідомили, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній.
Згідно Guardian, Сноуден був співробітником технічних служб ЦРУ, а в даний час працює в консалтинговій компанії Booz Allen Hamilton. Його ім'я, як зазначає газета, було розкрито на прохання самого Сноудена.
Влада США наполягає, що за місцевими законами збір інформації не заборонений законодавством. Адміністрація Президента Барака Обами почала розслідування з метою з'ясувати, чи не є розкриття секретної інформації Сноуденом злочином.
Читайте також: Суд у США зобов'язав Google видавати ФБР дані користувачів
За відомостями видання, секретна програма спецслужб носить назву Prism. Всі американські інтернет-компанії заперечують передачу даних своїх серверів американському уряду. Імовірно, програма Prism дозволяє ФБР і Національному агентству безпеки отримувати доступ до електронної пошти, листування у веб-чатах та інших комунікацій. Дані використовуються для виявлення іноземних громадян, яких підозрюють у терористичній діяльності і шпигунстві.