ua en ru

ДПСУ пред'явила звинувачення Тимошенко у приховуванні 165 млн дол. виручки

Автор: RBC.UA
Головне слідче управління Державної податкової служби України 10 листопада 2011 р. пред'явило обвинувачення екс-прем'єр-міністру, лідеру партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко в організації приховування валютної виручки у сумі понад 165 млн дол. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ)10 листопада 2011 р. пред'явило обвинувачення екс-прем'єр-міністру, лідеру партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко в організації приховування валютної виручки у сумі понад 165 млн дол. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Крім того, Тимошенко обвинувачується в розкраданні бюджетних коштів та ухиленні від сплати податків на загальну суму більше 47 млн грн.

За даними ДПСУ, такі дії було здійснено шляхом запровадження фінансової схеми щодо розрахунків за товарно-матеріальні цінності корпорацією "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) та приховування доходів з використанням офшорних компаній.

Нагадаємо, 7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко заявив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 роках. "В п'ятницю Юлію Володимирівну співробітники головного слідчого управління податкової міліції Державної податкової служби проінформували про те, що ними відновлено розслідування чотирьох кримінальних справ, в яких фігурує Тимошенко. Співробітники слідчого управління вручили їй копії чотирьох постанов про порушення кримінальних справ. Це одна постанова 2001 р., друге - 2001 р., третє - січень 2003 р., четверте - січень 2003 р. У всіх чотирьох постановах мова йде про діяльність корпорації ЄЕСУ. У самих постановах говориться про те, що вони розглядають питання 1996-97 рр.", - сказав Власенко.

Він додав, що нічого нового в кримінальних справах за Тимошенко не виникло, а прокуратура скасовує постанову про закриття кримінальних справ.

Крім того, він повідомив, що захисники Тимошенко отримали постанову, підписану генеральним прокурором Віктором Пшонкою від 20 жовтня 2011 р., в якому говориться, що постанови ГПУ від 2004 року про закриття кримінальних справ стосовно Тимошенко мотивується тим, що вивчення кримінальної справи показало, що рішення про закриття справ прийнято незаконно.

Власенко нагадав, що у свій час, рішення про закриття цих справ було прийнято спільним засіданням двох палат Верховного суду України. Крім того, Власенко висловив подив з приводу того, що відновлення цих кримінальних справ відбувається після закінчення семи років після їх закриття.

"Хочу нагадати, що справи 2001-2003 рр. були порушені за наслідками діяльності корпорації "ЄЕСУ" в 1996-1997 рр. Я не піднімаю питання, що всі терміни притягнення до відповідальності давно закінчилися. Відновлюючи порушення кримінальної справи відповідно до вимог карно-процесуального кодексу, перше питання, яке повинен був би розглянути прокурор або слідчий, - це чи не закінчилися терміни притягнення до відповідальності", - сказав Власенко.

Він також підкреслив, що ці справи порушувалися в 2001 р. напередодні парламентських виборів і, на його переконання, це безпосередньо пов'язано з передвиборними технологіями. Зараз ці справи поновлюються, щоб прибрати Тимошенко з передвиборної арени, відзначив Власенко.

"Ситуація дуже проста. За контрактом протягом року поставлявся природний газ до України (з Росії). Через рік після цього за позовом Державної податкової адміністрації, якою тоді керував пан Азаров... цей контракт був визнаний недійсним. Але газ поставлений, спожитий, а контракт недійсний. І відповідно до цього почалося: газ контрабандний, виручка перераховувалася незаконно, газ спожитий, а податки несплачені", - сказав захисник екс-прем'єра.

Він додав: "Сьогодні ці справи знову реінкарнують без яких-небудь законних підстав і якої-небудь(законної) мотивації".

"Матеріали справи ще перебувають у Печерському районному суді, оскільки, згідно з процедурою, апеляція подається через Печерський районний суд. Він повинен виконати ряд процедурних дій. Зараз процедурні дії виконуються. Якщо говорити про максимальний термін, коли справа може бути передана в Апеляційний суд, за розрахунками захисту, останній день - це 14 листопада, коли справа має бути відправлена в Апеляційний суд", - сказав Власенко.

Нагадаємо, на даний час, як заявив перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін, проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко розслідуються три кримінальні справи.

"На сьогоднішній день таких справ три", - сказав Кузьмін. "Одну справу розслідує Служба безпеки, іншу справу розслідує Податкова міліція і третю - Генпрокуратура", - уточнив заступник генпрокурора.

Кузьмін підтвердив, що СБУ розслідує справу за боргами "Єдиних енергетичних систем України" перед Міноборони Росії. Податкова міліція, за його словами, розслідує справу "за фактом ухилення від сплати податків, як директором фірми "ЄЕСУ" Тимошенко, так і громадянкою Тимошенко". "Третю справу розслідує Генпрокуратура, це справа за фактами, які я вже озвучив; окрім того є справа кримінальна за фактом замаху на дачу хабарів членам Верховного Суду з боку Юлії Володимирівни Тимошенко, є справа про факт нападу на Чернігівський слідчий ізолятор", - повідомив Кузьмін, при цьому він зазначив, що деякі справи об'єднані в "загальні папки".

Крім того, заступник генпрокурора зазначив, що американські прокурори встановили факт співучасті екс-прем'єра Павла Лазаренка і президента компанії "ЄЕСУ" Юлії Тимошенко. "Лазаренко отримав гроші від компаній, якими володіла і які контролювала українська ділова жінка Юлія Тимошенко, включаючи "Єдині енергетичні системи України",.. в обмін на які Лазаренко використовував свою службову владу на користь компаній Тимошенко, і Лазаренко не розкрив народу і уряду України, що отримував значні кошти від цих компаній", - процитував американський обвинувальний акт Кузьмін.

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва визнав екс-прем'єра України, лідера партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко винною у перевищенні повноважень під час підписання газових контрактів з РФ і засудив до 7 років позбавлення волі. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

Зазначимо, для Тимошенко - це другий арешт у житті. У лютому 2001 р. - невдовзі після відставки з поста віце-прем'єра з ПЕК в уряді Віктора Ющенка - Тимошенко була поміщена до Лук'янівського СІЗО. Тоді Тимошенко звинувачували в несплаті податків і контрабанді російського газу в Україну під час її управління компанією ЄЕСУ. У березні того ж року Печерський райсуд визнав безпідставними ці звинувачення, і Тимошенко вийшла на свободу.