Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук направив новообраному Папі Римському Франциску запрошення відвідати Україну.
Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук направив новообраному Папі Римському Франциску (на фото) запрошення відвідати Україну, повідомляє радіо "Ватикан".
"Я переконаний, що нас чекають багато приємних подій, якими вони будуть, покаже час, але дійсно в своєму листі-вітанні, яке я направив новообраному Папі іспанською мовою, я його запрошую до України. Зокрема, я йому повідомляю, що цього року ми святкуємо ювілей 1025-ліття Хрещення Русі-України, і з цієї нагоди буде освячений наш кафедральний собор в Києві. Ми про цей собор багато з ним говорили, в різних ситуаціях", - сказав глава УГКЦ.
Читайте також: Принципи понтифікату Папи Франциска - йти, будувати, сповідувати
"Отже, запрошення я до нього направив і сподіваюся, що він його прийме. Але я думаю, що ми цього року матимемо декілька хороших можливостей спілкування з ним. Перш за все, 25 листопада ми святкуватимемо 25 років перенесення мощів святого Йосафата Кунцевича до базиліки апостола Петра. Коли це відбувалося в контексті II Ватиканського собору, то сам Папа був присутній на цій події, і з цієї нагоди ми хочемо здійснити паломництво нашого українського єпископату до Риму. Ми сподіваємося, що це також буде моментом зустрічі зі святійшим отцем", - додав Шевчук.
Нагадаємо, раніше він повідомив, що новообраний Папа Римський Франциск є вихованцем українського священика Степана Чміля.
Зазначимо, в середу Понтифік відслужив першу Святу Месу в Сикстинській капелі. У проповіді Франциск представив свою програму. Вона складалася з трьох слів: йти, будувати, сповідувати.
Читайте також: Новий Папа Римський Франциск - біографічна довідка (фото)
Особливий акцент Папа Римський робить на третє слово. Папа говорить, можемо йти, скільки завгодно, будувати, що завгодно, але якщо не сповідувати Ісуса Хріста, тоді в житті не все гаразд.
Понтифік звернувся до віруючих на італійській мові, не використовуючи заздалегідь написаний текст. Відзначимо, що попередники Франциска свою першу проповідь читали латиною.
Аргентинський кардинал Хорхе Маріо Бергольо був вибраний Папою Римським увечері 13 березня. Він став першим єзуїтом і першим латиноамериканцем на Святому престолі, а також першим Понтифіком, що вибрав собі ім'я Франциск. Бергольо сам визнав, що він вибрав це ім'я на честь святого Франциска Ассизського, засновника жебракуючого ордена францисканців, відомого своїм аскетизмом і прагненням спілкуватися з паствою.
Читайте також: Інтронізація нового Папи Римського Франциска може відбутися 19 березня (фото, відео)
Інтронізація нового Папи Римського Франциска може відбутися 19 березня 2013 р. Під час урочистої меси Франциску будуть вручені вищі знаки папської влади - перстень рибака як нагадування про рибальське минуле першого Понтифіка святого Петра і наплічна єпітрахиль з білої овечої шерсті, що нагадує про роль Папи як пастуха, що піклується про паству.