Американська делегація на чолі з керівником компанії Google Еріком Шмідтом і екс-губернатором штату Нью-Мексико Біллом Річардсоном закликала Північну Корею зупинити ядерні і ракетні випробування і відкрити жителям країни доступ до Інтернету, передає BBC.
Американська делегація на чолі з керівником компанії Google Еріком Шмідтом і екс-губернатором штату Нью-Мексико Біллом Річардсоном закликала Північну Корею зупинити ядерні і ракетні випробування і відкрити жителям країни доступ до Інтернету, передає BBC.
Учасники "приватної гуманітарної місії" також зустрілися з офіційними особами в Пхеньяні і попросили їх про "справедливе і гуманне" поводженні з громадянином США Кеннетом Беєм, заарештованим у Північній Кореї у листопаді за обставин, які до цих пір неясні.
Річардсон минулого кілька разів відвідав Північну Корею, останній раз це було в грудні 2010 року. Двічі він допоміг добитися звільнення затриманих в КНДР американських громадян. Після останнього візиту дворічної давності Річардсон оголосив про те, що Пхеньян погодився відновити доступ інспекторів ООН на ядерні об'єкти, однак цього у результаті так і не сталося.
Читайте також: У КНДР готуються до радикальних економічних реформ
Шмідт і Річардсон в четвер залишать Північну Корею і виступлять перед журналістами в Пекіні.
Шмідт раніше не коментував мету свого візиту в закриту країну; не висловлювалися і представники Google, де його поїздка розглядається як приватна. Річардсон сказав, що делегація намагалася переконати північнокорейських лідерів у користі більшої відкритості.
"Громадяни КНДР виграють від того, що у них буде більше стільникових телефонів і доступ до Інтернету. Саме цей меседж ми акцентували на зустрічах з зовнішньополітичними керівниками, вченими і урядовими службовцями", - підкреслив він.
Читайте також: КНДР може запустити ракету, яка досягає США, - Міноборони Південної Кореї
Приблизно у кожного шістнадцятого північнокорейця є мобільний телефон. У країні також виробляються власні комп'ютерні програми. Разом з тим, обмеження на зв'язок із зовнішнім світом у Північній Кореї залишаються одними з найжорсткіших у світі.
У Держдепартаменті ініціативу Шмідта і Річардсона назвали "не особливо корисною". "Ми продовжуємо вважати, що ця поїздка була недоцільною", - заявила в понеділок речник Держдепартаменту Вікторія Нуланд.
Нагадаємо, 12 грудня КНДР здійснила запуск триступінчатої ракети "Инха-3" з штучним супутником Землі "Кванменсон-3". Офіційні північнокорейські ЗМІ оголосили, що ракета-носій успішно вивела на орбіту метеосупутник. Південна Корея підтвердила, що політ ракети проходив у штатному режимі, а командування Повітряно-космічної оборони США NORAD повідомило, що північнокорейська ракета дійсно доставила "об'єкт" на навколоземну орбіту.
Читайте також: Південна Корея знайшла докази того, що КНДР випробувала балістичну ракету
КНДР заявляє, що запуск ракети був здійснений в рамках програми мирного освоєння космосу, проте західні держави вважають, що Північна Корея насправді проводить випробування балістичних ракет, здатних нести ядерний або хімічний боєзаряд. Раніше Рада Безпеки ООН заборонила Північної Кореї проводити запуски балістичних ракет.
Вашингтон засудив цей крок як замасковане випробування ракети дальнього радіусу дії, що заборонено світовим співтовариством.