Голова Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке закликав ЦБ світу до глобальної фінансової реформи. Зміцнення світової фінансової системи вимагатиме міжнародної співпраці, вважає він.
Голова Федеральної резервної системи (ФРС) США Бен Бернанке закликав ЦБ світу до глобальної фінансової реформи. Зміцнення світової фінансової системи вимагатиме міжнародної співпраці, вважає він.
Голова ФРС США вважає, що реформа фінансової системи є одним із найважливіших завдань, що стоять перед світовими центральними банками. З такою заявою керівник Федрезерву виступив у відеозверненні перед банкірами в Сеулі, передає РБК.
"Зміцнити міжнародну фінансову систему і зробити так, щоб фінансові організації стали ретельно регульовані, добре капіталізовані, ліквідні та прозорі, можна тільки за широкої міжнародної співпраці", - заявив Б.Бернанке, додавши, що на світовому рівні подібні реформи між країнами може скоординувати "велика двадцятка" (G20).
Голова американської ФРС також відмітив, що в кожній країні економічні умови сильно відрізняються. У зв'язку з цим ЦБ кожної країни повинен самостійно стежити за ситуацією і ухвалювати рішення про те, коли починати згортання антикризових заходів і політики.
За словами Б.Бернанке, хоча нинішня фінансова криза зародилася в розвинених країнах, вона досить швидко відбилась на тих країнах, що розвиваються. Зокрема, це відобразилося у волатильності капіталу, який стрімко витік із ринків, що розвиваються, на початку кризи і не менш стрімко повернувся назад через рік. І те, й інше створило країнам, що розвиваються, певні проблеми в економіці і фінансах.
Б.Бернанке відзначив, що зростання світової економіки надалі буде все більше і більше залежати саме від прогресу країн, оскільки вони набувають все більшої ваги в глобальній торговій і фінансовій системах. Ринки, що саме розвиваються, на думку голови ФРС, повинні відіграти вирішальну роль в усуненні світових торгових дисбалансів, а також дисбалансів притоку і відтоку капіталу.
Відзначимо, що раніше сьогодні прем'єр Держради КНР Вень Цзябао також заявив, що всі держави повинні координувати зусилля і укріплювати підтримку економіки. «Не можна дозволити собі анінайменшого послаблення», - заявив він. Прем'єр відзначив, що світова економіка стабілізувалася і починає оживати, але відбувається це дуже поволі і на тлі безлічі дестабілізуючих чинників. За його словами, зростання світової економіки все ще чутливе до ризиків суверенних боргів, а вірогідність другої хвилі кризи зберігається. Виступаючи на зустрічі з японськими підприємцями в Токіо, він уточнив, що економікам світу ще дуже рано відмовлятися від заходів бюджетного стимулювання. Вень Цзябао закликав ретельно відстежувати ситуацію і приймати превентивні заходи для запобігання другій хвилі кризи, яка може призвести до повторного падіння темпів світового розвитку.