ua en ru

Глава британського Генштабу: В Лівії необхідно бомбити інфраструктуру

Автор: RBC.UA
Глава британського Генштабу генерал Девід Річардс вважає, що НАТО необхідно отримати дозвіл на бомбардування об'єктів інфраструктури Лівії.

Глава британського Генштабу генерал Девід Річардс вважає, що НАТО необхідно отримати дозвіл на бомбардування об'єктів інфраструктури Лівії. Про це він заявив в інтерв'ю газеті Sunday Telegraph, передає РБК.

Як відзначив британський генерал, зараз літаки Північноатлантичного Альянсу не атакую ​​об'єкти інфраструктури на контрольованій урядом території. Однак саме збільшення кількості цілей дозволить значно посилити тиск на режим М.Каддафі.

За його словами, військова кампанія в Лівії проходить цілком успішно, проте поки зусиль НАТО недостатньо. За словами Д.Річардса, як і раніше існує ризик, що Муаммар Каддафі зуміє втриматися при владі.

Сам лівійський лідер, за словами Д.Річардса, не є метою бомбардувань. "Але якщо він загине в ході нальоту на який-небудь командний пункт, нічого страшного не трапиться", - сказав він.

Коментуючи наліт на місто Марса-ель-Брега, де в результаті попадання бомби в житловий будинок, загинули 11 мирних жителів, генерал заявив, що стурбований подібними повідомленнями. Однак він висловив упевненість в тому, що літаки атакують лише військові об'єкти лівійської армії.

Відзначимо, на тижні, що минув, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон стверджує, що НАТО не ставить собі завдання ліквідувати "конкретних осіб" під час військової операції в Лівії. За його словами, відповідно до резолюції ООН 1973 р. Північноатлантичний альянс забезпечує захист мирних жителів від "військової машини" М.Каддафі. За словами прем'єра, це передбачає й знищення командних центрів лівійської армії.

Нагадаємо, з лютого поточного року в Лівії почалися масові акції протесту проти режиму глави країни М.Каддафі, які переросли у громадянську війну між прихильниками і супротивниками лідера країни.

Поступово армія М.Каддафі почала брати гору над бунтівниками, проте Рада Безпеки ООН 17 березня 2011 р. прийняла резолюцію, що передбачає введення безпольотною зони над Лівією і відкриває можливість іноземного військового втручання в ситуацію в цій північноафриканській країні. Відразу ж після цього коаліція з ряду європейських країн, а також США і Катару почала завдавати ударів по військових і цивільних стратегічних об'єктах, які знаходяться в руках лівійського уряду.