Згідно з рішенням Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР), комісія встановила 12-місячну заборону на проведення операцій з цінними паперами 12 підприємств, пов'язаних з групою "Донецьксталь", пише "Комерсант-Україна".
Згідно з рішенням Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР), комісія встановила 12-місячну заборону на проведення операцій з цінними паперами 12 підприємств, пов'язаних з групою "Донецьксталь", пише "Комерсант-Україна".
Офіційно в комісії заборону не коментують. Але джерело в комісії повідомило, що вона була ухвалена після звернення народного депутата від Партії регіонів Геннадія Васильєва, в якому містилося прохання заборонити всі операції з цінними паперами підприємств, що входять в "Донецьксталь". За словами джерела, Г.Васильєв стверджує, що між акціонерами ведеться суперечка, в результаті якої суд іноземної юрисдикції наклав арешт на майно підприємств, підконтрольних групі. У "Донецьксталі" заявили, що ні про які судові суперечки їм невідомо.
Згідно з рішеннями ДКЦПФР № 553-564, зупинено обіг цінних паперів ЗАТ "Донецьксталь", ВАТ "Донецький метзавод", ПАТ "Ясиновський коксохімічний завод", ЗАТ "Макіївкокс", ПАТ "Макіївський коксохімічний завод", ПАТ "Шахтоуправління "Покровське", ПАТ "Донецький електротехнічний завод", ВАТ "Лактіс", ЗАТ "Лізингова компанія" Укрінкомліз", ВАТ "Вінтер", ПАТ "Племінний завод "Малинівка", ЗАТ "Красноармійське автопідприємство ''Укрбуд'".
Високопоставлене джерело в групі "Донецьксталь" стверджує, що своїм зверненням до ДКЦПФР Геннадій Васильєв "хоче видати бажане за дійсне". "Він уже кілька років ходить і говорить, що є акціонером, але при цьому не може надати жодного підтверджуючого документа. Чому і на якій підставі голова ДКЦПФР Дмитро Тевелєв прийняв таке рішення - незрозуміло. Ми підемо в суди і, сподіваюся, це питання швидко вирішимо ", - сказало джерело.
За словами джерела в "Донецьксталі", на господарську діяльність рішення ДКЦПФР ніяк не вплине. "Це більше удар по іміджу, який може привести до якогось ускладнення з банками. Ми активно інвестуємо в українські підприємства щорічно до 200 млн дол. і зараз залучаємо довгострокове, на 5-7 років, фінансування", - відзначає джерело в групі.
У той же час джерело в ДКЦПФР сказало виданню, що ДКЦПФР скористалася формальним правом зупиняти обіг цінних паперів на "певний термін" і "до усунення порушень", закріплених у п. 16 і 30 ст. 8 закону "Про держрегулювання ринку цінних паперів".
Втручання ДКЦПФР завдало сильного удару по фондовому ринку, говорять його учасники. "Події, що відбулися, свідчать про низьку захищеність міноритарних акціонерів і високі ризики вкладення в українські активи", - вважає аналітик інвестиційної групи ТАСК В'ячеслав Іванішин. Наявність у портфелях більшості публічних фондів акцій Ясинівського коксохіму створює проблеми для багатьох управляючих. "Незрозуміло, як буде відбуватися процес продажу акцій фондами, які протягом року закриються, - говорить генеральний директор компанії з управління активами «ОТП-Капітал» Григорій Овчаренко .- Теоретично завтра можна заборонити обіг на рік і іншого паперу, що зводить нанівець спроби заробити для клієнтів".
Старший юрист компанії "Василь Кисіль і партнери" Наталія Доценко-Білоус відзначає, що угоди з цінними паперами, які були укладені після публікації рішень комісії, незаконні. Джерело в ДКЦПФР зазначило, що регулятор не буде їх оскаржувати, хоча за проведення операцій з 30 травня вони можуть втратити ліцензії.
Відзначимо, група "Донецьксталь" (в минулому - "Концерн" Енерго ") об'єднує великі метактиви України: ЗАТ" Донецьксталь "- металургійний завод" і ВАТ "Донецький металургійний завод", володіє вугільною шахтою "Червоноармійська-Західна № 1", "Ясинівським коксохімічним заводом ", ЗАТ" Макіївкокс", інші підприємства; володіє також низкою підприємств в Російській Федерації. Сфера діяльності групи-металургія, коксохімія, гірничодобувна промисловість. ВАТ "Донецький металургійний завод" - виробник листового, сортового і фасонного прокату. ВАТ "Донецький металургійний завод" і ЗАТ "Донецьксталь" - металургійний завод "розташовані на єдиному виробничому майданчику Донецького металургійного заводу. ЗАТ "Донецьксталь"- металургійний завод" належить Fintest trading (Кіпр, підконтрольна бізнесменові Віктору Нусенкісу).
Нагадаємо також, що в 2010 р. Донецький металургійний завод, що входить до групи "Донецьксталь", знизив виробництво чавуну відносно 2009 р. на 5,7%, до 1,316 млн. т, тоді як збільшив виплавку сталі на 0,2% , до 529 тис. т, готового прокату - на 12%, до 530 тис. т. У 2010 р. коксохімічні заводи, що входять до групи "Донецьксталь", наростили виробництво коксу відносно аналогічного періоду минулого року на 3,7%, до 2,694 млн. т.