Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) на своєму черговому засіданні схвалила проект рішення "Про затвердження Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України". Про це повідомляє прес-служба комісії.
Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) на своєму черговому засіданні схвалила проект рішення "Про затвердження Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України". Про це повідомляє прес-служба комісії.
Документ регламентує порядок допуску цінних паперів, зареєстрованих в іноземних юрисдикціях, в обіг на території України, визначає вимоги до їх емітентів, вимоги до розкриття ними інформації та ін
"Вітчизняний фондовий ринок дійсно довго чекав розробки даного документа і говорив про це. Ми підготували це положення. Це базовий документ, основні положення якого обговорювалися з ринком, але ми очікуємо, що він ще буде вдосконалюватися, і тільки після цього ми отримаємо остаточний варіант", - заявив Анатолій Амелін, директор департаменту корпоративних відносин ДКЦПФР.
Нагадаємо, що про можливість допуску цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України повідомлялося в I півріччі 2011 р. "Питання допуску іноземних паперів на український ринок перебуває у двох площинах: це допуск чистих іноземних емітентів на український ринок і друге - допуск на ринок паперів тих емітентів, чиї активи розташовані в Україну ", - зазначив глава ДКЦПФР Дмитро Тевелєв.
Глава ДКЦПФР зазначив, що мета документа - повернути на місцевий ринок акції зарубіжних емітентів з активами в Україні. "Поки мова про всі іноземні папери не йде. Ми розраховуємо повернути українські акції", - підкреслив він.
При цьому Дмитро Тевелєв з приводу швидкого ведення допуску відзначив, що вітчизняний ринок зацікавлений у допуску іноземних цінних паперів.
"Ринок зацікавлений в тому, щоб ці папери знайшли своє зберігання тут в країні. Ринок розробить свої пропозиції, ми їх розглянемо, якщо це не суперечить, а навпаки, допомагає державі, якщо це забезпечує захист прав інвесторів, звичайно, ДКЦПФР буде допомагати. В іншому випадку, природно, будемо шукати інші варіанти", - додав Д. Тевелєв.
Конкретні рішення були втілені в прийнятому 29 червня проекті змін до положення про функціонування фондових бірж, що дозволяє включення в перший і другий рівні лістингу місцевих майданчиків акцій і облігацій нерезидентів. Умовою допуску цінних паперів стане їх лістинг на одній з 55 іноземних майданчиків Всесвітньої федерації бірж. Серед них - Лондонська фондова біржа (LSE), Варшавська фондова біржа (WSE) і NYSE.
Дозволяти допуск іноземних цінних паперів буде ДКЦПФР. Для попадання в I рівень лістингу з акціями нерезидента в останні півроку щомісяця повинно бути не менше 10 угод обсягом понад 1 млн грн (125 тис. дол.) II рівень вимагає меншої суми угод - від 250 тис. грн. Включити в лістинг облігації можна буде за умови проведення з ними 5 угод щомісячно обсягом від 500 тис. грн (I рівень) або 150 тис. грн (II рівень). Додатковою вимогою до облігацій стане їх номінальна вартість: для I рівня вона визначена в 10 млн грн, для II рівня - в 5 млн грн. У лістинг не будуть включати цінні папери, що котируються на альтернативних майданчиках.
Раніше ДКЦПФР прийняла рішення про затвердження змін до Положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо вдосконалення державного регулювання порядку реєстрації випусків "житлових облігацій"), розробила зміни до закону України "Про інститути спільного інвестування" та законопроект про створення фонду гарантування інвестицій.
Нагадаємо, що ДКЦПФР буде перейменована в Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, а також змінить певні принципи своєї роботи. Відповідні зміни передбачені законом України № 3610-VI, який підписав 2 серпня Президент.