Для викорінення корупції в Міністерстві юстиції необхідно обирати керівників регіональних та місцевих відділень Мін'юсту на відкритих конкурсах та контролювати їх діяльність. Про це в бліц-інтерв`ю РБК-Україна заявив заступник міністра юстиції Гія Гецадзе, який перебував у Львові, де представляв нового очільника обласного управління юстиції Ярослава Жуковського.
Для викорінення корупції в Міністерстві юстиції необхідно обирати керівників регіональних та місцевих відділень Мін'юсту на відкритих конкурсах та контролювати їх діяльність. Про це в бліц-інтерв`ю РБК-Україна заявив заступник міністра юстиції Гія Гецадзе, який перебував у Львові, де представляв нового очільника обласного управління юстиції Ярослава Жуковського.
"Також потрібно покращувати сервіси реєстрації, виконавчої служби. Тому ми створюємо альтернативні офіси, щоб мінімізувати ризики", - сказав, зокрема, в інтерв'ю РБК-Україна Гія Гецадзе.
РБК-Україна: З чого потрібно починати боротьбу з корупцією?
Гія Гецадзе: Ми повинні робити реальні кроки, бо загальні слова про реформи, зміни та боротьбу з корупцією набридли і населенню, і мені. Потрібно призначати людей без телефонних дзвінків та зв'язків, за конкурсом, а після цього контролювати їхню діяльність через громадські організації, моніторити, перевіряти.
Також потрібно покращувати сервіси реєстрації, виконавчої служби. Тому ми створюємо альтернативні офіси, щоб мінімізувати ризики. Вони будуть працювати у наших реєстраційних службах, пунктах місцевого самоуправління, банках. І коли людина приходить в один офіс, а там черга, то вона може піти в інший заклад.
Тому, з одної сторони, ми намагатимемося покращити становище наших працівників, додаючи їм бонуси, зарплати. І паралельно створюватимемо структури, які працюватимуть, щоб клієнти не втратили час.
У виконанні судових рішень - той же принцип. Наші державні судові виконавці матимуть вищу зарплату, бо отримуватимуть 5% від виконання. Чим більше рішень виконав, тим вищу зарплату отримуватимеш. Але паралельно ми створюватимемо інститут приватних судових виконавців. Кожен громадянин вибиратиме чи йти йому до приватного виконавця, чи до державного.
РБК-Україна: Коли з'являться ці приватні виконавці?
Гія Гецадзе: Законопроект вже майже готовий. В парламенті йде робота, тому, думаю, за місяць-півтора його можна було б прийняти.
До того ж, у наших судових виконавців зовсім не буде паперів. У них будуть планшети, в які заноситиметься уся інформація. Як тільки інформація буде занесена, то її вже неможливо буде знищити, бо вона зберігатиметься у загальній комп'ютерній базі. Таким чином ми повністю звільнимося від паперообігу у виконанні судових рішень.
РБК-Україна: Наскільки зміниться кадровий склад нижчої керівної ланки в Мін'юсті?
Гія Гецадзе: У нас зараз майже в усіх областях проводяться конкурси. Завтра зранку буде відбуватись співбесіда в Одесі та Києві.
РБК-Україна: Хто може претендувати на посади керівної ланки?
Гія Гецадзе: Раніше було так, що потрібно було 7 років досвіду роботи у нашій системі. Ми цей критерій відмінили. Єдине, що залишили - 5 років юридичного стажу для керівників управлінь в областях. Ми відкрили систему для молоді та інших юристів, які ніколи не працювали в міністерстві.
РБК-Україна: В МВС, щоб викорінити корупцію, працівникам суттєво підвищать рівень зарплати. Чи підвищуватимуть зарплати у структурі Мін'юсту?
Гія Гецадзе: У нас також є конкретний план. Коли у реєстраційній службі будуть екстрені сервіси, в яких можна отримати усі послуги упродовж дня, то приходитиме більше коштів. За рахунок цього зростуть зарплати працівників.
Що стосується судових виконавців, то їх зарплата залежатиме від кількості виконаних судових рішень із яких вони отримуватимуть 5%.
РБК-Україна: Назвіть конкретну суму зарплати.
Гія Гецадзе: Я не можу зараз назвати, але вона зросте у декілька разів. Наші судові виконавці можуть отримувати навіть більше, ніж патрульні поліцейські, якщо добре виконуватимуть свою роботу.
Найголовніше, щоб ми призначали порядних начальників. Коли порядний начальник, то реформи лише допомагають, бо обслуговування стає кращим. Якщо начальник - хабарник, то систему поміняй, а він все одно буде брати хабарі.
Спілкувався Володимир Рихліцький
Фото: fdlx.com