Автор:
RBC.UA
В найближчі десять років кам'яне вугілля може зникнути з "енергетичного міксу" Німеччини. Як передає "Німецька хвиля", в ході переговорів про майбутнє німецької вугледобувної галузі за участю представників концерну RAG, профспілки і уряд досягли принципової згоди про припинення видобутку вугілля до 2018 року.
В найближчі десять років кам'яне вугілля може зникнути з "енергетичного міксу" Німеччини. Як передає "Німецька хвиля", в ході переговорів про майбутнє німецької вугледобувної галузі за участю представників концерну RAG, профспілки і уряд досягли принципової згоди про припинення видобутку вугілля до 2018 року. Як заявив після закінчення тригодинних консультацій федеральний міністр фінансів Пер Штайнбрюк, уряд може дати добро на припинення дотування галузі.
Як повідомив журналістам федеральний міністр економіки Міхаєль Глос, сторонам ще належить улагодити численні деталі. Зокрема, ще належить внести ясність про надання соціальних гарантій робітникам після 2018 року. Відповідні поправки до закону про фінансування галузі можуть бути прийняті найближчим часом.
На даний час вугледобувна галузь Німеччини є збитковою і існує завдяки політичній підтримці соціал-демократичної партії Німеччини. Так, якщо тонна вугілля на світовому ринку в середньому коштує 60 євро, то в Німеччині видобуток цього палива обходиться в 165 євро. Одне робоче місце на шахтах, за даними місцевого статистичного відомства, обходиться державі в 75 тис. євро. Зараз в галузі працює 35 тис. чоловік.
Федеральне відомство геонаук і природних ресурсів Німеччини в одному з своїх досліджень прийшло до висновку, що вже через 25 років кам'яне вугілля буде основним енергоносієм на планеті. До 2030 р. буде видобуто більше половини запасів нафти, а запасів газу залишиться набагато менше. При цьому розвіданих запасів вугілля в світі набагато більше, ніж вуглеводнів. Їх вистачить приблизно на 140 років.
Відзначимо, що бюджетні субсидії гірникам були в центрі передвиборної боротьби на останніх земельних виборах в Північному Рейні-Вестфалії (цей німецький регіон разом з Сааром є центром вуглевидобування в країні). На виборах 2005 р. перемогла консервативна партія, яка виступає проти державного донорства для галузі.