Німеччина не має наміру брати участь у військових діях в Малі, проте надасть владі африканської країни гуманітарну допомогу.
Німеччина не має наміру брати участь у військових діях в Малі, проте надасть владі африканської країни гуманітараную допомогу. Про це повідомляє Der Spiegel.
Німеччина зокрема має намір виділити властям Малі два літаки Transall. Також Німеччина заявила, що надасть населенню Малі гуманітарну допомогу на суму приблизно 1 млн євро.
Однак, видання зазначає, що літаки Transall направляють військам ЕКОВАС, а не французькому контингенту, як планувалося раніше. Der Spiegel зазначає, що таке рішення може бути пов'язане з обережним ставленням до французької інтервенції Парижа в Малі, оскільки, раніше передбачалося, що Франція буде тільки захищати кордони між ісламістами та урядовими військами в Малі. Зараз же події розгортаються не зовсім так як планувалося, "місія французів може перетворитися на більш агресивну і небезпечну, ніж вважалося раніше", - відзначає видання.
Читайте також: Франція починає наземну військову операцію в Малі (фото)
До цього уряд Німеччини розглядав питання відправки в регіон конфлікту п'яти літаків бундесверу. Участь в операції німецьких бойових з'єднань Берлін як і раніше виключає. Операція в Малі стали і головною темою переговорів між канцлером Німеччини Ангелою Меркель і головою ЕКОВАС Алассане Драманом Уаттара, що пройшли 16 січня. Глава уряду ФРН, зокрема, заявила, що вважає ситуацію в африканській країні загрозою для Європи.
Нагадаємо, що сьогодні французькі війська планували почати наземну операцію проти ісламістів у Малі. Для успіху військової операції в Малі французам необхідно контролювати і Конну, і Діабалі. Чисельність французького військового контингенту в Малі в даний час складає 800 осіб. Найближчим часом кількість французьких солдатів має збільшиться до 2, 5 тис. осіб. У Малі тим часом прибувають перші підрозділи з африканських країн. 190 нігерійських військових повинні прибути в країну вже сьогодні, 16 січня.
Крім того, в Малі, як було оголошено, відправляться військовослужбовці Беніну, Гани, Нігеру, Сенегалу, Буркіна-Фасо і Того. Також зазначимо, що Франція активно лобіювала відправку в Малі підрозділів Економічного співтовариства країн Західної Африки (ЕКОВАС). Згідно резолюції Ради Безпеки ООН, загальна чисельність військового контингенту ЕКОВАС перевищить три тисячі чоловік. Згідно з планами, вони повинні виступити в якості підкріплення в ході наступу французьких сил на Діабалі.
Читайте також: МЗС України наполегливо рекомендує утриматися від поїздок в Малі
Зазначимо, що США відмовилися відправляти своїх військових в Малі. Міністр оборони США Леон Панетта заявив, що США нададуть французькій армії підтримку в галузі транспорту і розвідки. Також не стане направляти своїх військових в Малі Великобританія. Сполучене Королівство обмежиться поставками транспорту і комунікаційним сприянням.
Франція розпочала військову інтервенцію в Малі в минулу п'ятницю, щоб зупинити просування ісламістів до Бамако. Французька військова авіація вже кілька днів завдає ударів по позиціях добре озброєних бойовиків.
Франція відправила свої війська на допомогу тимчасовому Президенту Малі Діонкунде Траоре. Відповідну інформацію підтвердив Президент Франції Олланд. Завдяки іноземної військової підтримці вдалося зупинити наступ ісламістів і відбити в них населений пункт Конна.
З ранку 11 січня на всій території африканської держави діє режим надзвичайного стану. Напередодні, за твердженням повсталих, їм вдалося встановити контроль над ключовим містом Конна в центрі країни. Надати допомогу малійській уряду готуються і в Африканському союзі. Разом з тим, збройні сили цього об'єднання зможуть взяти участь у бойових діях не раніше вересня.
У листі на ім'я генерального секретаря ООН, направленому 10 січня, в.о. Президента Малі Діонкунда Траоре звернувся за підтримкою до міжнародного співтовариства і повідомив, що попросив Францію надати військову допомогу в ліквідації терористичної загрози.
У зв'язку з дестабілізацією обстановки в Малі 10 січня по ініціативі Франції були скликані термінові консультації Ради безпеки ООН. Члени РБ ООН одностайно висловили серйозну заклопотаність складається обстановкою і рішуче засудили вилазки терористичних і екстремістських груп, вказавши на необхідність повного виконання резолюцій РБ ООН по Малі, зокрема, резолюції 2085.