ua en ru

Німеччина: організація миротворчої операції НАТО в Лівії недалекоглядна

Автор: RBC.UA
Міністр оборони Німеччини Томас де Мезьєр виступив з критикою організації миротворчої операції НАТО в Лівії, назвавши її недалекоглядною.

Міністр оборони Німеччини Томас де Мезьєр виступив з критикою організації миротворчої операції НАТО в Лівії, назвавши її недалекоглядною. Де Мезьєр вважає, що при плануванні миротворчої операції міжнародна коаліція допустила низку прорахунків, пише Deutsche Welle. Зокрема, він послався на те, що союзникам по операції в Лівії бракує боєприпасів. "Коли починаєш щось нове, потрібно знати, скільки зможеш протриматися", - зазначив міністр.

За словами де Мезьєра, під час засідання Північноатлантичного альянсу в червні представники США ще раз звернулися до Берліну з проханням про військову допомогу. "Ми її відхилили", - додав міністр. Участь бундесверу у військовій операції в Лівії він назвав "у вищій ступені маловірогідною". На його думку, подібна операція необхідна лише в тому випадку, якщо Лівія буде розпадатися і виникне необхідність "рознімати воюючі сторони". Німецький міністр висловив надію, що до такої ситуації справа не дійде і Лівія "буде розвиватися в напрямку демократії".

Одночасно де Мезьєр виключив участь ФРН в можливій операції НАТО в Сирії. Разом з тим він висловив сумнів, що Рада Безпеки ООН ухвалить рішення про проведення операції в цій країні.

Слід зазначити, 11 червня Міністр оборони США Роберт Гейтс заявив, що військові дії в Лівії виявили два серйозні недоліки НАТО, а саме: брак військової могутності країн-членів НАТО і слабкість політичної волі. За його словами, незважаючи на те, що 28 країн-членів НАТО заявляли про підтримку військових дій в Лівії, реальну участь у них бере менше половини і менше однієї третини бере участь у повітряних ударах по Лівії.

У лютому 2011 в Лівії спалахнула громадянська війна, яка розколола країну на захід, де взяли гору прихильники глави держави Каддафі, і схід, контрольований повстанцями.

17 березня 2011 Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє літакам армії лівійського уряду здійснювати польоти над територією країни. 31 березня керівництво операцією в Лівії перейшло до представників командування НАТО. А 1 червня Організація північноатлантичного договору продовжила операцію як мінімум до кінця вересня.