ua en ru

Георгій Тука: Головна проблема - велика кількість помилок в бюлетенях

Георгій Тука: Головна проблема - велика кількість помилок в  бюлетенях Губернатор Луганщини розповів про підготовку окремими політсилами фальсифікацій виборів в області
В день виборів з двох "фронтових" регіонів Луганський виглядав більш спокійним. Незадовго до офіційного часу закриття виборчих дільниць РБК-Україна поспілкувалося з головою Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгієм Тукою щодо ходу голосування в області.

В день виборів з двох "фронтових" регіонів Луганський виглядав більш спокійним. Незадовго до офіційного часу закриття виборчих дільниць РБК-Україна поспілкувалося з головою Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгієм Тукою щодо ходу голосування в області.

Георгій Тука заявив, що хотів би співпрацювати з новою обраною владою на місцях від команди Президента України Петра Порошенка. Також, як він повідомив в інтерв'ю, за інсайдерською інформацією, в області готувалися фальсифікації виборів окремими політичними силами. Водночас він зізнався, що вперше в житті на виборах не проголосував, тому що зареєстрований в Києві.

РБК-Україна: Яка остання інформація про зафіксовані порушення?

Георгій Тука: Більше ніяких порушень немає. Тільки дві гранати, про що я казав на прес-конференції. І два виклики про замінування. Ніяких мін не виявлено.

РБК-Україна: А скільки повідомлень про порушення виборчого законодавства?

Георгій Тука: Так само поки що ніяких нових немає.

РБК-Україна: Ви самі на яку кількість порушень розраховували? Вас задовольняє така статистика?

Георгій Тука: Я розраховував, що взагалі жодних не буде.

РБК-Україна: Чому? Тому що це ж прифронтова зона...

Георгій Тука: Тому що я б не хотів їх бачити - а ні вибори, а ні їх порушень.

РБК-Україна: На фоні Донецької області, в Луганській було тихо...

Георгій Тука: Не наврочте. (розмова відбулася за півгодини до завершення голосування, - ред.).

РБК-Україна: Але станом на цей час: як Ви вважаєте, завдяки чому?

Георгій Тука: Чесно кажучи не знаю. Не такі страсті були, як в Паші Жебрівского (голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, - ред.). Там в нього з самого початку була обстановка значно складніша, ніж в мене. Надто багато зацікавлених мішків з грошима в Донецькій області.

РБК-Україна: А в Луганській набагато менше?

Георгій Тука: Набагато менше.

РБК-Україна: З чим це пов'язано?

Георгій Тука: З тим, що в мене немає зацікавлених - ні ахметових, ні інших. Меткомбінатів нема. І великі підприємства - вони практично зараз, на жаль, всі стоять. Тому, сподіваюсь, що після виборів нам їх вдасться запустити.

РБК-Україна: За тиждень до виборів Ви пригрозили, що не допустите "виборчого туризму".

Георгій Тука: Можливо, це наслідки того, що ми зробили до цього, і зараз всі служби в посиленому порядку вже другу добу працюють. Можливо, і це дало свої ознаки.

РБК-Україна: За вашою інформацією, були передумови для зриву виборів в області?

Георгій Тука: Передумови були. "Зриву" - не знаю, а фальсифікації - так, були. Надходила оперативна інформація.

РБК-Україна: Хто в цьому був зацікавлений?

Георгій Тука: Це я не можу коментувати. Бо це інсайдерська інформація від агентури.

РБК-Україна: Це політичні сили чи кримінальні?

Георгій Тука: Ні-ні, політичні.

РБК-Україна: За вашою оцінкою, на скільки високою була конкуренція серед кандидатів?

Георгій Тука: Досить висока. Але ще нічого не скінчилося. Бо якщо буде другий тур за мерські посади, то саме там будуть відбуватися всі ці події.

РБК-Україна: Вам, як очільнику обласної військово-цивільної адміністрації, з ким буде найкраще чи найпростіше співпрацювати? Кого б ви хотіли бачити у місцевій владі?

Георгій Тука: Звісна річ, (людей, - ред.) з команди Президента.

РБК-Україна: Як будете стосунки налагоджувати з тими опозиційними силами, які пройдуть?

Георгій Тука: Нормально. Врешті-решт, всі політичні сили зацікавлені, в першу чергу, в розбудові регіону. Якщо хтось буде намагатися займатися крадійством, то я буду рубати руки так само, як і всім іншим.

РБК-Україна: Яка головна проблема була в день голосування в області?

Георгій Тука: Величезна кількість помилок в бюлетенях під час друку. Саме тому визнані недійсними вибори в Сватово. Я не хочу бути упередженим, але припускаю, що такі випадки, як в Сватовому, ми можемо спостерігати і на інших дільницях.

РБК-Україна: Коли доцільно провести нові вибори до міської ради в Сватовому?

Георгій Тука: Якщо не помиляюсь, згідно з чинним законодавством, протягом двох місяців. Або не раніше двох місяців. Йдеться про два місяці.

РБК-Україна: В області дуже низька явка. На скільки це вплине на легітимність обраної місцевої влади, тобто її сприйняття?

Георгій Тука: Чим нижча явка - тим нижчий рівень легітимності. Це зрозуміло будь кому. Але я дивився останні дані, то порівняно з Києвом, ми взагалі десь в лідерах. Якщо я не помиляюсь, у нас, за останніми даними, більше 30%, а в Києві було - щось на межі 15%.

РБК-Україна: Ви самі голосували?

Георгій Тука: Ні, я не голосував. Я зареєстрований в Києві. Це, до речі, перші вибори в моєму житті, в яких я не брав участь.

РБК-Україна: Тоді, як ви вважаєте: на скільки це законодавство про місцеві вибори є справедивим? Тим паче, що багато переселенців, зокрема і в Луганській області, не проголосувало.

Георгій Тука: Мені важко це коментувати. Але я вважаю, що тимчасово переміщені особи, яких ми називаємо переселенцями, які не зареєструвалися на постійне місце проживання, вони і не мають права тут голосувати. Так само як і військовослужбовці. Чим вони один від одного відрізняються? Якщо їм давати таке право, то і військовослужбовцям теж, чому ні?

Бесіду вів Сергій Лефтер