Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун уважно стежить за розвитком ситуації, пов'язаної зі збитим на території Сирії турецьким винищувачем. Про це повідомив його офіційний представник Мартін Несіркі.
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун уважно стежить за розвитком ситуації, пов'язаної зі збитим на території Сирії турецьким винищувачем. Про це повідомив його офіційний представник Мартін Несіркі.
"Він сподівається, що обидві сторони проявлять стриманість і зможуть врегулювати це серйозний інцидент по дипломатичних каналах", - уточнив позицію генерального секретаря його представник.
Раніше повідомлялося, що уряд Сирії просить не розглядати знищення турецького винищувача в якості акта ворожнечі проти Туреччини. Представник Міністерства закордонних справ Сирії Джихад Макдісі підкреслив, що Сирія скористалася своїм "суверенним правом" проти "невпізнаного" повітряного судна, який вторгся в її повітряний простір. За його словами, сирійцям не було відомо, що літак турецький, і "це не було проявом ворожнечі до Туреччини". Він також повідомив, що Сирія допомагає Туреччини знайти зниклих пілотів і зібрати уламки.
У свою чергу турецькі влади після екстреного засідання кабінету міністрів заявили, що оголосять про свої подальші кроки у зв'язку з тим, що трапилося після збору всієї інформації. Турки хочуть з'ясувати, чи дійсно літак перетинав кордон з Сирією.
Як повідомлялось, 22 червня ц.р. літак F4 турецьких ВПС розбився в територіальних водах Сирії. Зв'язок з пілотом був втрачений в той момент, коли повітряне судно пролітало над морем біля південно-східного узбережжя турецької провінції Хатай, що межує із Сирією. Обидва пілоти встигли катапультуватися, і були підібрані пошуково-рятувальної групою, що відправився в район аварії.
Нагадаємо, у січні 2012 р. під час виконання тренувального польоту в районі бухти Аліага над Егейським морем розбився літак Т-37С військово-повітряних сил (ВПС) республіки. У момент катастрофи в кабіні літака знаходилися два пілоти, вони загинули.
Зазначимо, відносини Анкари і Дамаска серйозно погіршилися після початку масових виступів в березні 2011р. проти правління сирійського Президента Башара Асада. Турецький уряд приймає у себе сирійських опозиціонерів і біженців. Експерти відзначають, що інцидент з винищувачем може призвести до ескалації напруженості між Туреччиною і Сирією.