Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зажадав від Ізраїлю негайно зняти блокаду з сектора Газа.
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зажадав від Ізраїлю негайно зняти блокаду з сектора Газа, передає РБК з посиланням на телеканал France24.
За його словами, цей крок повинен послідувати услід за захопленням кораблів правозахисників зі складу "Флотилії світу", які везли гуманітарну допомогу в регіон.
У процесі штурму суден ізраїльські морські піхотинці застосували зброю, убивши 9 активістів.
В інтерв'ю, яке глава ООН дав після візиту до країн Південної Америки і Африки, він зазначив, що в основу відбулися 31 травня подій (захоплення кораблів) стала "контрпродуктивна, нераціональна і неправильна" блокада Гази.
Пан Гі Мун сказав, що Рада ООН з прав людини почала розслідування цього інциденту. Він відзначив, що необхідно зробити все можливе для запобігання подібних подій у майбутньому.
Ізраїльська сторона стверджує, що військові були змушені застосувати силу при штурмі судів, так як моряки цих кораблів атакували морських піхотинців, використовуючи кийки та ножі. Крім того, прем'єр-міністр Ізраїлю підкреслив важливість блокади сектора Газа.
"Цей захід потрібен для недопущення поставок зброї до цього регіону. "Хамас" продовжує озброюватися, отримуючи допомогу від Ірану", - сказав політик.
Відзначимо, 31 травня у багатьох країнах світу пройшли масштабні антиізраїльські акції протесту у зв'язку з інцидентом з морською флотилією з гуманітарним вантажем. Маніфестації відбулися не тільки в європейських країнах, але також у країнах Азії та Африки.
Найбільш масштабна акція пройшла напередодні в Стамбулі. На центральній площі міста зібралися близько 10 тис. чоловік. Маніфестанти палили прапори Ізраїлю, викрикуючи антиізраїльські гасла.
Близько 1 тис. людей з гаслами "Свободу Палестині!" вийшли на мітинг перед резиденцією прем'єр-міністра Великобританії Девіда Кемерона в Лондоні.
Біля дверей ізраїльського посольства в столиці Греції зібралися майже 2,5 тис. осіб, скандуючи "Руки геть від Гази!". Кілька десятків протестувальників спробували прорвати поліцейський кордон, після чого поліція застосувала газ. Аналогічним способом демонстрантів розганяли і в Парижі.
Представники країн - членів Ради Безпеки ООН виступили із засудженням нападу ізраїльських військових на "Флотилію свободи". Зокрема, голова МЗС Туреччини Ахмет Давутаглу назвав дії Ізраїлю щодо міжнародного флоту з гуманітарною допомогою варварськими.
Ізраїль встановив блокаду сектора Газа майже три роки тому, після того, як контроль над цією територією перейшов до екстремістському руху "Хамас", який веде з Тель-Авівом збройну боротьбу.