Київській міськраді повернуто акції ВАТ "Київміськбуд" на 114 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.
Київській міськраді повернуто акції ВАТ "Київміськбуд" на 114 млн грн. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.
"На виконання судового рішення, винесеного за позовом Генеральної прокуратури України, відновлено право власності територіальної громади міста Києва в особі Київської міської ради, якому повернуто акції ВАТ" Київміськбуд "на суму більше 114 млн грн", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, Вищий господарський суд України (ВГСУ) 14 червня залишив у силі рішення Київського апеляційного господарського суду про визнання недійсним рішення Київської міської ради від 27 липня 2007 р., яке дозволяло приватизацію 80% пакета акцій АК ХК "Київміськбуд".
31 березня ц.р. голова КМДА Олександр Попов заявив, що Київська міська державна адміністрація має намір виграти суди щодо повернення у власність міста ряд незаконно відчужених компаній. «Я говорив і говорю. Ми доведемо цю справу до кінця, хоча вона не проста, акції перепродані кілька разів іноземним компаніям, які знаходяться на Кіпрі. Трохи більше часу, але ми все одно активи місту повернемо», - зазначив тоді Попов.
24 березня повідомлялося, що Київський апеляційний господарський суд визнав право власності АТ ХК "Київміськбуд" на пакети акцій 34-х господарських товариств, що входять до складу холдингу.
У листопаді 2010 р. генеральний прокурор Віктор Пшонка заявив, що незабаром буде пред'явлено звинувачення ряду представників київської влади. «Є фактові кримінальні справи... з незаконного придбання і виведення з власності київської громади підприємств "Київміськбуд", "Київхліб", "Київміськводоканал", "Київхімволокно"... Є рішення судів щодо повернення цієї власності громаді, але нікому обвинувачення ще не пред'являлося по цих кримінальних справах. Скажу відверто, що ті, кому надалі будуть пред'явлені звинувачення і хто був задіяний у сприянні відчуження цих об'єктів, зробили, м'яко кажучи, багато неправового: пропали документи, протоколи ... Думаю що найближчим часом ми проінформуємо поіменно, хто причетний до цього злочину», - завив Пшонка.
Зазначимо, Генпрокуратурою України (ГПУ) проведено перевірку законності реєстрації Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) України та її територіальним управлінням в м. Києві додаткових емісій акцій підприємств, що входять до складу Акціонерного Товариства Холдингова Компанія "Київміськбуд". Встановлено, що реєстрацію додаткових випусків акцій ВАТ "Домобудівний комбінат № 4", ВАТ "Київоздоббуд", ВАТ "Будмеханізація", ВАТ "Трест" Київміськбуд № 3 "проведено з порушенням законодавства, що призвело до зменшення (розмивання) частин холдингу в цих підприємствах у шість і більше разів. Враховуючи викладене, Генпрокуратурою до Держкомісії з цінних паперів та фондового ринку на відповідні свідоцтва про реєстрацію додаткових емісій зазначених товариств винесено протести.
У жовтні 2010 р. Госпсуд Києва визнав територіальну громаду Києва в особі Київради власником 80% акцій холдингової компанії "Київміськбуд".
Позов ГПУ був задоволений частково: визнано право власності акцій, що складають 80% в основному фонді АТ ХК "Київміськбуд", за територіальною громадою міста, але було відмовлено в частині визнання недійсним договору купівлі-продажу від липня 2009 р.
2 вересня 2010 р. голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР) України Дмитро Тевелєв повідомив про завершення перевірки на предмет виявлення фактів відчуження пакету акцій ВАТ ХК "Київміськбуд".
Тевелєв також повідомляв, що муніципальний пакет акцій "Київміськбуду" в липні 2009 р. у розмірі 80% був проданий за 114 млн 75 тис. грн. на Українській універсальній торговій біржі компанії "Новий регіон".
Холдингова компанія "Київміськбуд" - найбільша будівельна компанія України. До складу холдингу входять 40 відкритих акціонерних товариств, в яких "Київміськбуд" володіє від 26% до 30% акцій, 6 дочірніх підприємств, 51 підприємство - на правах асоційованих членів.