Фінансова "Група двадцяти" (G20) підтверджує необхідність якнайшвидше ратифікувати реформу квот і управління Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це йдеться в комюніке, підписаному сьогодні в Москві міністрами фінансів і керуючими центральними банками G20.
Фінансова "Група двадцяти" (G20) підтверджує необхідність якнайшвидше ратифікувати реформу квот і управління Міжнародним валютним фондом (МВФ). Про це йдеться в комюніке, підписаному сьогодні в Москві міністрами фінансів і керуючими центральними банками G20.
"Ми підтверджуємо наше минуле зобов'язання відносно того, що заснований на формулі розподіл квот має краще відображати відносну вагу членів МВФ у світовій економіці, яка істотно змінилася через динамічне, упевнене зростання ВВП країн з ринками, що формуються, і країн, що розвиваються. Ми підтверджуємо необхідність захищати право голосу і представництва найбідніших членів МВФ в рамках загального перегляду квот", - говориться в документі.
У комюніке наголошується, що країни G20 будуть прагнути до досягнення домовленості з формулою розрахунку квот і завершення перегляду їх розмірів до січня 2014 р.
Читайте також: Перегляд квот країн-учасниць буде завершено до січня 2014 р
"Ми домовилися, що в питанні по формулі і розподілу квот МВФ ми повинні істотно просунутися до саміту глав держав", - сказав міністр фінансів РФ Антон Сілуанов, виступаючи на пресс-конференції за підсумками зустрічей у Москві. Зазначимо, що саміт глав держав і урядів "Групи двадцяти" пройде в Санкт-Петербурзі 5-6 вересня 2013 р.
Раніше РФ і Китай наполягали на тому, що частка ВВП країни у світовому ВВП має стати ключовим показником для визначення розміру квот участі держав у МВФ. Діюча формула розрахунку квот участі в МВФ складна, вона залежить від багатьох факторів - не тільки від ВВП, але і від показників відкритості, мінливості.
Наступний перегляд квот стане вже 15-м в історії МВФ. Квота держави-члена МВФ визначає максимальний розмір фінансових зобов'язань і число голосів, а також впливає на доступ країни до фінансування від МВФ.
Читайте також: Світ повинен продовжувати реформи, - Лагард
Очікується, що реформа системи квот і управління МВФ приведе до ослаблення позицій західних країн в управлінні фондом, в той же час вага позиції таких країн як Китай, Бразилія, Росія значно посилиться. Зазначимо, квота США у фонді - 17%, країни ЄС контролюють близько 30% капіталу МВФ. РФ перебуває на дев'ятому місці за розміром квоти в 2,8%.
Крім питання квот у МВФ міністри фінансів G20 говорили про стан світової економіки і шляхи вирішення нагальних проблем. Як говориться в комюніке, темпи зростання світової економіки все ще залишаються дуже слабкими. У багатьох країнах неприйнятно високий рівень безробіття. У документі наголошується, що слабка світова економічна активність пов'язана з невизначеністю в області економічної політики, низький рівень кредитування з боку приватного сектора, стримування економічного зростання через збільшення податків і погіршення кредитного фінансування, а також з неповним відновленням глобального дисбалансу попиту та пропозиції.
"У цих обставинах потрібно докладати послідовні зусилля по зміцненню економічного і валютного союзу єврозони, усунення невизначеностей, пов'язаних з фіскальної ситуацією в США і Японії, і збільшувати внутрішні джерела попиту в країнах з профіцитом рахунку поточних операцій, беручи до уваги особливі умови великих виробників товарів", - говориться в комюніке.
Читайте також: Країни Азії відіграють провідну роль у світовій економіці
В той же час міністри фінансів і керівники Центральних банків країн "Великої двадцятки" підкреслили, що завдяки політичним заходам у Європі, США, Японії і стійкості китайської економіки основні ризики для світової економіки знизилися, а умови на фінансових ринках покращилися.
Також G20 з метою ослаблення ризиків для світової економіки закликає до якнайшвидшого впровадження стандартів банківського регулювання Базель-III. Країни G20 вважають за необхідне своєчасно вживати заходи у випадку виникнення перешкод ефективної взаємодії між національними регуляторами відносно банків, що ведуть активну міжнародну діяльність.
"До кінця червня 2013 р. повинні бути розроблені операційні плани врегулювання неспроможності для всіх глобальних системно важливих банків. Ми просимо Раду фінансової стабільності представник до саміту в Санкт-Петербурзі надати оцінку ходу роботи з вирішення проблеми банків, які "занадто великі, щоб збанкрутувати", - говориться в комюніке.
Читайте також: Країни G20 зобов'язалися утримуватися від "валютних воєн"
Норми банківського регулювання Базель-III були узгоджені в 2010 р. У своїй основі вони передбачають збільшення власного капіталу банків до 10,5% від активів фінансової організації. Даний крок покликаний зміцнити стабільність кредитних установ і всієї фінансової системи, щоб уберегти світову економіку від криз у майбутньому.