Фінансова влада розвинених країн планує зробити спільну заяву з проблеми "валютних воєн". Мета цієї заяви - послабити політичну напругу з цього питання напередодні саміту G-20, який пройде в кінці цього тижня в Москві, передає телеканал "Росія 24".
Фінансова влада розвинених країн планує зробити спільну заяву з проблеми "валютних воєн". Мета цієї заяви - послабити політичну напругу з цього питання напередодні саміту G-20, який пройде в кінці цього тижня в Москві, передає телеканал "Росія 24".
Відповідно до джерел агентства Reuters, заява буде озвучена на цьому тижні до початку саміту G-20 в Москві. За інформацією Wall Street Journal , з цього питання вже пройшли переговори між фінансовими чиновниками США, Канади, Японії, Великобританії, Німеччини, Франції і Італії.
Відзначається, що головний акцент у подібному зверненні буде зроблений на необхідності утримуватися від будь-яких односторонніх інтервенцій, і прихильності до встановлення валютних курсів за допомогою ринкових механізмів.
Тим не менш, подібні заяви зараз швидше схожі на фіговий листок, який члени G-7 хочуть накинути на гостру проблему "валютних воєн", відзначають західні ЗМІ.
Читайте також: Токіо звинуватив США в "валютних війнах"
Через 5 років після фінансової кризи багато розвинених держав як і раніше вважають агресивні заходи щодо девальвації своїх валют одним з найбільш ефективних інструментів для підвищення конкурентоспроможності своєї продукції на світових ринках. Дії фінансової влади Японії по навмисному ослабленні курсу ієни стали останньою краплею, яка переповнила чашу терпіння багатьох країн, що розвиваються.
Ряд ЗМІ відзначають, що чиновники країн Великої Сімки на цьому тижні планують дати "серію індивідуальних оцінок" цього питання, у разі якщо вони не зможуть прийти до підсумкової угоди за спільною заявою.
Першими подібними "оцінками" можна назвати заява міністра фінансів Японії Таро Асо, яку було зроблено в минулу п'ятницю, а також коментарі з боку глави Бундесбанку Йенса Вайдманна, які він зробив у понеділок.
Читайте також: Європейська валюта не є переоціненою, - глава Бундесбанку
Варто додати, що один з авторів терміну "валютні війни" теж не залишився в стороні від словесної полеміки напередодні саміту фінансових влади країн G-20 в Москві. За заявою міністра фінансів Бразилії Гвідо Мантеги, "валютні війни закінчаться тільки в тому випадку, якщо світова економіка почне відновлюватися".
"На мій погляд, ЄС, Японії або ще комусь не має сенсу намагатися вибратися з кризи за рахунок спроб наростити експорт у США, Азії або навіть Бразилію. Ми всі б'ємося за одні й ті ж крихти. Ми розштовхуємо один одного ліктями на маленькому острівці, і в результаті немає ніякого руху вперед. Економіки розвинених країн можуть і повинні вибиратися зі стагнації за рахунок власних ресурсів. Тому, я думаю, одним з пунктів обговорення на майбутньому саміті G-20 в Москві може стати питання про повернення до більш активних заходів фіскального стимулювання економіки", - упевнений Мантега.
Конкурентна девальвація - послідовні навмисні дії урядів і центробанків декількох країн по досягненню щодо низького обмінного курсу для своєї національної валюти, з метою збільшення власних обсягів експорту. Збільшення обсягів експорту відбувається за рахунок зниження в місцевій валюті собівартості виробництва вітчизняних підприємств-експортерів і можливості знизити ціни на продукцію експортерів.
Читайте також: Олланд закликав єврозону розробити чітку політику контролю за обмінним курсом євро
Явище валютних воєн до останнього часу було досить рідкісним. Однак в останні роки ряд країн вдаються до цього інструменту. Китай довгий час занижує вартість юаня, щоб утримати обсяги торгівлі. Центробанк Японії має намір друкувати більше ієн, щоб здешевити валюту. Президент Франції Франсуа Олланд нещодавно заявив, що ЄЦБ слід здешевити євро, щоб збільшити конкурентоспроможність європейських товарів на світовому ринку.