Як пише щоденна ділова газета РБК daily, позов проти ФРС був поданий після того, як чиновники відмовилися надавати журналістам Bloomberg детальну інформацію про гігантські фінансові вливання в банківський сектор, які власті США здійснюють в рамках боротьби з кризою. На кінець минулого тижня ця допомога вже перевищила 2 трлн дол. в рамках одинадцяти різних програм.
"Фінансовим інститутам виділяється безпрецедентна кількість грошей платників податків, а ФРС відмовляється надати хоч які-небудь деталі. Ось ми і запитали в суду, чому громадяни США не мають права взнати, як витрачаються їх гроші", — говориться в офіційній заяві шефа-редактора Bloomberg News Метью Вінклера. Головний окружний суддя Манхеттена Лорета Преська встала на сторону журналістів, що наполягали на дотриманні закону про свободу інформації (він зобов'язав чиновників обнародувати ті або інші документи), а аргументи ФРС про те, що розкриття цих відомостей може ударити по ринкових позиціях ряду банків, були знехтувані.
"У певних випадках власті можуть відмовити вам в наданні інформації, як правило, якщо йдеться про національну безпеку, але тут не той випадок. Вони ж не в ЦРУ запитали, на що гроші витрачаються, — поділився своєю думкою з РБК daily адвокат Sullivan & Co. (Майамі) Френсис Бойер. — Навіть якщо ця інформація дійсно пошкодить якимсь банкам, це не виправдання. Якщо ви бізнесмен, то можете дізнатися в госорганах деяку інформацію про ваших конкурентів (скажімо, з патентного бюро), це теж може "ослабити їх конкурентну позицію", але не віднімає у вас права на інформацію".
Згідно з постановою суду, прийнятою у вівторок, протягом п'яти днів ФРС повинна оприлюднити список одержувачів держдопомоги, інформацію про позики і забезпечення. Це рішення було зустрінуте оваціями не лише з боку американського медіаспівтовариства, але і ряду конгресменів.
Тим часом справа "Bloomberg проти ФРС" важлива не лише як судова перемога журналістів над чиновниками, але і як випадок першого гучного конфлікту між ЗМІ і фінансовим регулювальником. До цього були відомі в основному судові процеси між пресою і приватними фінансовими інститутами, на зразок конфліктів в 2004 році між видавничим будинком "Коммерсант'" і "Альфа-груп" або між Financial Times і банком Collins Stewart. Причому в обох випадках ЗМІ виступали не позивачами, а відповідачами: банки звинувачували їх в репутаційному та фінансовому збитках.