Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0, 25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC), що завершився сьогодні. Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.
Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0, 25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками засідання комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC), що завершився сьогодні. Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.
Як повідомляє "Росія-24", за підсумками засідання 11 членів комітету висловилися за збереження ставки, один - проти. Ним виявився, як зазвичай, Джеффрі Лейкер, президент Федерального резервного банку Річмонда, який "протестує" вже п'ятий місяць поспіль.
Нещодавно глава ФРС США Бен Бернанке заявив, що відомство стурбоване повільним прогресом у скороченні рівня безробіття в США і готово вжити додаткових заходів монетарного стимулювання економіки. Бернанке визнав, що темпи зростання економіки США стримуються такими факторами, як недостатня доступність кредитів для американських підприємств і сімей, фінансова криза в Європі і невизначеність подальшої бюджетної політики Сполучених Штатів. "Відновлення американської економіки триває, однак ділова активність, судячи за наявними даними, сповільнилася в першій половині цього року", - вказав Бернанке.
Бернанке в черговий раз назвав одним з основних ризиків для американської економіки "бюджетний обрив", що наближається, - ситуацію одночасного закінчення терміну дії податкових пільг і включення автоматичних заходів скорочення бюджетних витрат, з якою США зіткнуться в кінці 2012 р. У відсутність рішучих заходів конгресу США "бюджетний обрив" може привести до посилювання податково-бюджетної політики, еквівалентному більше 4% ВВП, що напевно призведе до повторної економічної рецесії.
Пізніше ФРС знизила прогноз по темпах зростання американської економіки з 2,4% до 1,9%. При цьому рівень інфляції має скласти 2%. Очікується, що подібний рівень облікової ставки та інфляції збережеться в середньостроковій перспективі, тобто до 2014 р.
Нагадаємо, 20 червня ц.р. ФРС знову підтвердила намір утримувати поточну ставку як мінімум до кінця 2014 р. Також ФРС збільшила обсяг програми Operational Twist, який становив 400 млрд дол., на 267 млрд дол. Одночасно термін дії програми продовжується до кінця 2012 р. Раніше планувалося, що вона закінчиться в червні поточного року. Таким чином, ФРС повинна придбати у скарбниці США довгострокові державні папери на суму 667 млрд дол. і продати короткострокові бонди на таку ж суму. Раніше президент Федерального резервного банку Чикаго Чарльз Еванс в інтерв'ю американській пресі натякнув, що ФРС США слід було б продовжити програму Twist.
З грудня 2008 р. ФРС США зберігає ключову облікову ставку практично на нульовому рівні і за цей час купила облігації казначейства та іпотечні папери на суму 2,3 трлн дол. в цілях стимулювання економіки. Надм'яка політика ФРС витягнула США з рецесії, але так і не змогла повернути економіку до докризових темпів зростання і відновити нормальний рівень безробіття.
У грудні ФРС США оприлюднила план посилення політики у фінансовій системі. Відомство озвучило загальний план посилення вимог до найбільшим американським банкам у спробі зміцнити фінансову систему проти майбутніх криз. Заходи ФРС, необхідність в яких прописана в законі Додда-Франка про фінансовий нагляд, включають нові правила для капіталу та ліквідності банків і будуть реалізовані в два етапи.
В основі першого етапу лежить план стрес-тестів, оголошений ФРС ще в листопаді. Результати останнього стрес-тесту продемонстрували здоров'я банківської системи США. У доповіді ФРС наголошується, що 15 з 19 банків мають достатній ресурсами, щоб впоратися з важкими ситуаціями, навіть враховуючи можливий зворотний викуп акцій або зростання дивідендів. Найгірші результати показали чотири великих американських фінансових інститути - Citigroup, Ally Financial, MetLife, SunTrust. Тест імітував рівень безробіття в 13%, 21-відсоткове зниження цін на житло, 50-відсоткове падіння цін на акції.