ФРС США зберегла базову облікову ставку в діапазоні 0-0,25%

Середа 25 квітня 2012 19:56
Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками що завершився сьогодні засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC).

Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками що завершився сьогодні засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC).

Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.

ФРС залишила незмінним свій прогноз, згідно з яким базова ставка, швидше за все, буде залишатися "на виключно низьких рівнях", принаймні до кінця 2014 р. ФРС утримує ключову ставку (так звану ставку по федеральних фондах) практично на нульовому рівні з грудня 2008 р.

За підсумками засідання 24-25 квітня ФРС не прийняла нових рішень, відзначивши в той же час, що продовжує стежити за розвитком економічної ситуації в країні. ФРС відзначила "помірне поліпшення" економічної ситуації в країні, зокрема зменшення рівня безробіття.

У той же час, говориться у звіті, істотний ризик представляють такі проблеми, як боргова криза в Європі, а також стан справ на ринку нерухомості. Підвищений рівень інфляції, відзначає ФРС, "викликаний зростанням цін на енергоносії і не зробить серйозного впливу на зростання цін". Прогноз по довгостроковій інфляції "залишається сприятливим".

За збереження надм'якої грошово-кредитної політики проголосували 9 з 10 членів FOMC. Проти виступив президент Федерального резервного банку Річмонда Джеффрі Лекер, який не бачить необхідності утримувати ставки на мінімальному рівні протягом такого тривалого періоду (до кінця 2014 р.).

Нагадаємо, місяцем раніше, 13 березня ц.р., ФРС також ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних. Оцінюючи ризики для фінансової системи, ФРС вказала на ослаблення напруженості на світових фінансових ринках, однак глобальна фінансова ситуація як і раніше створює "значні спадні ризики щодо економічного прогнозу".

ФРС з осені 2011 р. проводить програму стимулювання під назвою "Операція Твіст". Вона полягає в продажу короткострокових боргових паперів Мінфіну США і покупці на виручені кошти US Treasuries з більш довгим терміном обігу. Обсяг програми, як підтвердив комітет, складає 400 млрд дол.

У грудні ФРС США оприлюднила план посилення політики у фінансовій системі. Відомство озвучило загальний план посилення вимог до найбільшим американським банкам у спробі зміцнити фінансову систему проти майбутніх криз. Заходи ФРС, необхідність в яких прописана в законі Додда-Франка про фінансовий нагляд, включають нові правила для капіталу та ліквідності банків і будуть реалізовані в два етапи.

В основі першого етапу лежить план стрес-тестів, оголошений ФРС ще в листопаді. Результати останнього стрес-тесту продемонстрували здоров'я банківської системи США. У доповіді ФРС наголошується, що 15 з 19 банків мають достатній ресурсами, щоб впоратися з важкими ситуаціями, навіть враховуючи можливий зворотний викуп акцій або зростання дивідендів. Найгірші результати показали чотири великих американських фінансових інститути - Citigroup, Ally Financial, MetLife, SunTrust. Тест імітував рівень безробіття в 13%, 21-відсоткове зниження цін на житло, 50-відсоткове падіння цін на акції.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся