За підсумками дводенного засідання комітет з відкритого ринку ФРС США ухвалив рішення продовжити стимулювання економіки і утримувати ключову процентну ставку біля рекордно низького значення.
За підсумками дводенного засідання комітет з відкритого ринку ФРС США (FOMC) ухвалив рішення продовжити стимулювання економіки і утримувати ключову процентну ставку біля рекордно низького значення. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".
В той же час це рішення викликало розчарування серед інвесторів, які чекали, що ФРС зважиться на додаткове стимулювання у зв'язку з черговим весняним уповільненням процесу відновлення економіки США. Також було заявлено, що ФРС не знижуватиме обсяг викупу активів, на даний момент регулятор щомісячно купує на 85 млрд дол. в місяць (45 млрд дол. - держоблігації, 40 млрд дол. - іпотечні папери). Проте було зазначено, що програма може бути збільшена або скорочена у разі потреби і залежно від стану економіки країни.
Читайте також: У ФРС заговорили про припинення програми "Кількісного пом'якшення" до кінця 2013 р
Голова ФРС Бен Бернанке відзначив, що вкрай стурбований тим фактом, що після чотирьох років дії програм кількісного пом'якшення 11,7 млн американців залишаються без роботи. Згідно з його очікуваннямя, рівень безробіття буде зберігатись біля квітневого рівня - 7,6%. Ставка буде зберігатись біля рекордно низького значення, поки рівень безробіття залишається вищим 6,5%, а інфляція не перевищує 2,5%.
"Заява за підсумками зустрічі розв'язує ФРС руки як у разі зростання економіки, так і у разі її скорочення. На даний момент основні спори сфокусовані навколо необхідності завершення програми стимулювання. Проте, з урахуванням досвіду останніх років, ФРС може бути агресивнішою при визначенні своєї політики", - вважає Джон Силвіа з Wells Fargo Securities.
Читайте також: ВВП США в І кв. виріс на 2,5%
В останній час серед членів комітету все більше розмов про необхідність хоч би часткового згортання стимулюючих програм. На тлі ризиків і пов'язаних зі скупкою активів витрат, а також прогнозу, що покращав з осені, по економічному зростанню США має сенс уповільнити програму скупки активів десь до середини року і трохи пізніше припинити її зовсім, вважає частина членів ФРС.
У випадку, якщо обстановка на ринку праці покращає, то буде доцільно уповільнити скупку активів пізніше цього року і припинити її до кінця 2013 р., вважають ще декілька представників ФРС.
Читайте також: ФРС США завершить QE в 2014 р., - експерти
Члени Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) не завжди сходяться в думках щодо термінів і обсягів згортання QЕ3. При цьому деякі аналітики вважають, що заяви про закінчення програми QЕ3 - хороша ознака, що свідчить про те, що ФРС вірить в силу американської економіки.
На початку квітня ФРС США прогнозувала скорочення QЕ3 не раніше кінця 2013 р.