Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС.
Федеральна резервна система (ФРС) США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних, говориться в повідомленні ФРС, поширеному за підсумками що сьогоднішнього засідання Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC).
Це рішення прогнозувалося більшістю аналітиків.
Крім цього, у повідомленні говориться, що в III кварталі 2011 р. економіка США демонструвала зростання, але, на думку експертів ФРС, воно обумовлений тимчасовими факторами. Крім того, останні звіти свідчать про збереження великого обсягу безробіття, незважаючи на зусилля, яких докладають регулятори для її зниження. ФРС фіксує зниження рівня інфляції, яке відбулося на тлі часткового зниження цін на енергоресурси і ряд товарів широкого вжитку.
Для підтримки подальшого відновлення економіки і боротьби з інфляцією комітет у рамках рішення, прийнятого у вересні ц.р, продовжить збільшувати обсяг заміщення короткострокових паперів довгостроковими. Поряд з цим комітет продовжить перегляд своїх боргових активів з переведенням їх з державних цінних паперів в іпотечні цінні папери з їх подальшою пролонгацією і продажем на аукціоні.
Підкреслюється, що основна робота комісії спрямована на відновлення економіки країни шляхом використання різних інструментів боротьби з безробіттям у контексті збереження цінової стабільності.
Нагадаємо, 9 серпня ц.р. ФРС США ухвалила рішення зберегти ключову облікову ставку в діапазоні 0-0,25% річних. Також повідомлялось, що ФРС має намір зберігати ключову облікову ставку в діапазоні, близькому до нуля, до середини 2013 р. і планує підтримувати поточну політику реінвестування в основні цінні папери.
Як повідомлялося, глава ФРС Бен Бернанке вважає, що американському Центробанку, можливо, доведеться пом'якшити економічну політику в подальшому, якщо інфляція або інфляційні очікування різко знизяться. Бернанке дав зрозуміти, що готовий ширше використовувати нетрадиційну політику, якщо зростання економіки як і раніше буде анемічним. У той же час він попередив, що надто швидкі дії можуть послабити економіку.
Відзначимо, 21 вересня повідомлялося, що ФРС США скоректує свій портфель цінних паперів, підвищивши частку облігацій з більш тривалими термінами обігу.
Американський Центробанк має намір до кінця 2012 р. придбати казначейські облігації США на суму 400 млрд дол, термін погашення яких настає через 6-30 років, і продати такий же обсяг казначейських облігацій, до погашення яких залишається не більше трьох років. Ця програма націлена на зниження довгострокових процентних ставок і подальше полегшення фінансових умов в економіці.
Крім того, ФРС оголосила про додаткові заходи підтримки іпотечного ринку, який ніяк не може вийти з кризи.
ФРС змушена вживати нових зусиль по стимулюванню економіки на тлі боргової кризи в єврозоні, невизначеності на фондових ринках і внутрішніх економічних проблем США. Економіка країни росте дуже повільно, а безробіття наполегливо тримається вище за позначку в 9%, тому Міжнародний валютний фонд попередив, що США можуть знову поринути в рецесію у 2012 р.
Бернанке вважає, що основними причинами повільного відновлення економіки США є "неослабна фінансова напруженість", яка викликана побоюваннями щодо поглиблення боргової кризи в Європі і зниженням кредитного рейтингу США агентством S&P. За його словами, негативний вплив на американську економіку також надає низький рівень витрат домогосподарств.