ua en ru

ФРС США схвалила нормативний акт, що вимагає від банків складання "заповітів життя" на випадок банкрутства

Автор: RBC.UA
Федеральна резервна система (ФРС) США схвалила нормативний акт, який вимагає від великих банків і компаній складання докладного плану того, як вони будуть ліквідуватися у випадку, якщо опиняться на порозі банкрутства, повідомляє агентство Reuters.  

Федеральна резервна система (ФРС) США схвалила нормативний акт, який вимагає від великих банків і компаній складання докладного плану того, як вони будуть ліквідуватися у випадку, якщо опиняться на порозі банкрутства, повідомляє агентство Reuters.

Цей документ був розроблений ФРС спільно з Федеральною корпорацією зі страхування депозитів, яка схвалила його 13 вересня 2011 р. Для того, щоб нормативно-правовий акт набув чинності, необхідно було отримати схвалення обох регуляторів.

Згідно з документом, найбільшим банкам США необхідно до середини наступного року розробити так звані "заповіти життя", - плани за своєю реструктуризацією та ліквідацією у разі краху. Американські регулятори вводять цю вимогу для того, щоб уникнути негативних наслідків для економіки, які відбулися слідом за банкрутством банку Lehman Brothers у вересні 2008 р.

Схвалений сьогодні ФРС документ, дає уряду право брати під контроль банк або велику компанію, яка опинилася на межі краху і провести її через процес реструктуризації шляхом створення нової юридичної особи, якщо влада вирішить, що такий крок принесе менше шкоди для фондових ринків, ніж інші можливі рішення.

Строки, до яких банкам і корпораціям доведеться розробити "заповіти життя", залежать від їх розмірів. Банкам, які розташовують позабанківські активи на суму від 250 млн дол. повинні скласти цей план до 1 липня 2012 р. компанія, що володіє від 100 до 250 млн небанківських активів, доведеться написати "заповіти життя" до першого липня 2013 р., іншим - до 31 грудня 2013 р.

Раніше повідомлялося, що глава ФРС Бен Бернанке вважає, що американському Центробанку, можливо, доведеться пом'якшити економічну політику в подальшому, якщо інфляція або інфляційні очікування різко знизяться. Бернанке дав зрозуміти, що готовий ширше використовувати нетрадиційну політику, якщо зростання економіки як і раніше буде анемічним.

Крім того, за словами глави ФРС, США та іншим багатим країнам слід взяти "пару уроків" у країн, що розвиваються. Він зазначив, що необхідно вводити дисциплінуючі бюджетні правила, зробити більш вільною торгівлю, здійснювати державні капіталовкладення і підтримувати освіту. Глава ФРС піддав критиці політиків у США та інших країнах за те, що вони не змогли досягти реалізації ряду ключових економічних принципів. У той же час він попередив, що надто швидкі дії можуть послабити економіку.

Нагадаємо, 21 вересня повідомлялося, що ФРС США скоректує свій портфель цінних паперів, підвищивши частку облігацій з більш тривалими термінами обігу.

Американський Центробанк має намір до кінця 2012 р. придбати казначейські облігації США на суму 400 млрд дол, термін погашення яких настає через 6-30 років, і продати такий же обсяг казначейських облігацій, до погашення яких залишається не більше трьох років. Ця програма націлена на зниження довгострокових процентних ставок і подальше полегшення фінансових умов в економіці.

Крім того, ФРС оголосила про додаткові заходи підтримки іпотечного ринку, який ніяк не може вийти з кризи.

ФРС змушена вживати нових зусиль по стимулюванню економіки на тлі боргової кризи в єврозоні, невизначеності на фондових ринках і внутрішніх економічних проблем США. Економіка країни росте дуже повільно, а безробіття наполегливо тримається вище за позначку в 9%, тому Міжнародний валютний фонд попередив, що США можуть знову поринути в рецесію у 2012 р.

9 серпня ц.р. ФРС вперше з початку кризи назвала конкретні часові орієнтири надм'якої грошової політики, заявивши, що має намір утримувати базову ставку поблизу нуля принаймні до середини 2013 р.

Нагадаємо, що Бернанке вважає, що основними причинами повільного відновлення економіки США є "неослабна фінансова напруженість", яка викликана побоюваннями щодо поглиблення боргової кризи в Європі і зниженням кредитного рейтингу США агентством S&P. За його словами, негативний вплив на американську економіку також надає низький рівень витрат домогосподарств.

Зазначимо, що Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) вважає, що розвиненим країнам загрожує різкий спад в кінці року, закликавши центробанки зберігати ставки низькими або здійснювати інші заходи пом'якшення монетарної політики, якщо спад буде тривалим.

Ці оцінки набагато нижчі останніх прогнозів ОЕСР, зроблених в травні, однак при їх складанні використовувалася інша методологія, тому точне порівняння зробити складно.

ОЕСР очікує, що зростання у "Великій сімці" розвинених країн в третьому кварталі 2011 р. в середньому складе 1,6% у річному вирахуванні, а в останні три місяці року сповільниться до 0,2%.

Зростання ВВП США, як очікується, складе 1,1% в третьому кварталі, а в четвертому його темпи скоротяться до 0,4%.