Федеральної резервної системи (ФРС) США необхідно 3-4 місяці, для того щоб прийняти рішення про скорочення обсягів покупки активів в рамках програми кількісного пом'якшення (QE). Про це сьогодні заявив президент ФРБ Нью-Йорка Вільям Дадлі, передає телеканал "Росія 24".
Федеральної резервної системи (ФРС) США необхідно 3-4 місяці, для того щоб прийняти рішення про скорочення обсягів покупки активів в рамках програми кількісного пом'якшення (QE). Про це сьогодні заявив президент ФРБ Нью-Йорка Вільям Дадлі (на фото), передає телеканал "Росія 24".
Дадлі також додав, що зараз "занадто рано" для прийняття такого рішення, і воно залежатиме від економічних перспектив.
"Я думаю, що економіка відчувала себе досить добре в контексті фіскального гальма", - заявив він.
Глава ФРБ Нью-Йорка також зазначив, що несприятливий вплив фіскального гальма коштував економіці США 1,75% ВВП.
Читайте також: Президент ФРБ Канзасу сподівається на зменшення обсягів інтервенцій ФРС на ринку цінних паперів
"Я не дуже добре розумію, як позначиться перетягування каната між зміною податків і поліпшенням стану економіки в найближчі пару місяців. Я думаю, через три-чотири місяці ми будемо мати набагато краще уявлення про те, достатньо здорова економіка для того, щоб впоратися з фіскальним гальмом, чи ні", - сказав Дадлі.
На даний момент регулятор щомісяця купує на 85 млрд дол. в місяць (45 млрд дол. - держоблігації, 40 млрд дол. - іпотечні папери). Якщо ФРС буде підтримувати темпи покупки протягом 2013 р., баланс Центрального банку може перевищити 4 трлн дол.
Поки що у ФРС більшість її членів підтримують продовження скупки активів, проте ведуться активні розмови про скорочення обсягів. На тлі ризиків і пов'язаних зі скуповуванням активів витрат, а також поліпшення з осені прогнозу по економічному зростанню США має сенс уповільнити програму скупки активів десь до середини року і трохи пізніше припинити її зовсім, вважає частина членів ФРС. У разі, якщо обстановка на ринку праці покращиться, то буде доцільно уповільнити скупку активів пізніше в цьому році і припинити її до кінця 2013 р., вважають ще кілька представників ФРС.
Читайте також: ФРС заговорили про припинення програми "кількісного пом'якшення" до кінця 2013 р
Голова ФРС Бен Бернанке також зазначав, що вкрай стурбований тим фактом, що після чотирьох років дії програм кількісного пом'якшення 11,7 млн американців залишаються без роботи. Згідно з його очікуванням рівень безробіття буде зберігатися поблизу квітневого рівня - 7,6%. Ставка буде зберігатися на рекордно низькому значенні, доки рівень безробіття залишається вище 6,5%, а інфляція не перевищує 2,5%.
Нагадаємо, 13 вересня 2012 р. ФРС США оголосила новий раунд "кількісного пом'якшення", в рамках якого буде щомісяця купувати іпотечні облігації на 40 млрд дол. Крім того, ФРС продовжила очікуваний період збереження облікової ставки поблизу нуля до середини 2015 р.
Читайте також: Джанет Йеллен може очолити ФРС США
До QE3, з 2008 р., Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши в фінансову систему 2,3 трлн дол. через придбання іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агенцій, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. З допомогою виключно м'якою грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці.