Федеральна резервна система США схвалила плани трьох китайських державних банків відкрити роздрібні мережі в Америці і придбати мережу роздрібних філій.
Федеральна резервна система США схвалила плани трьох китайських державних банків відкрити роздрібні мережі в Америці і придбати мережу роздрібних філій, передає телеканал "Росія 24".
Промислово-комерційний банк Китаю (ICBC) - найбільший банк Піднебесної з активами в 2,5 трлн дол. - отримав згоду від регулятора на придбання 80% компанії Bank of East Asia, якій належить 13 відділень в Нью-Йорку і Каліфорнії за 140 млн дол. Компанії оголосили про свої плани ще в січні 2011 р., але для укладення угоди було необхідне схвалення ФРС. Фінансовий регулятор також погодився з планами Сільськогосподарського банку Китаю (Agricultural Bank of China) відкрити відділення в Нью-Йорку і банку Bank of China створити відділення в Чикаго.
ICBC має намір у найближчі 5 років більш ніж подвоїти прибуток, який банк одержує від підрозділів за кордоном, довівши її частку з нинішніх 4% до 10%. Китайський банк збирається запропонувати своїм клієнтам депозити, номіновані в юанях, що має залучити клієнтів, оскільки курс валюти стабільно зміцнюється щодо долара.
Bank of East Asia є невеликим банком з активами, що не перевищують 780 млн дол., сфера діяльності якого поки обмежена кредитуванням фізичних осіб і малого і середнього бізнесу. Покупець поки не має наміру різко активізувати свою діяльність у США. За словами Ерні Патрікіса, який представляв інтереси ICBC, банк спочатку проведе ретельний аналіз місцевого ринку.
ФРС затягувала з ухваленням операції через побоювання в надійності банку і якості його управління. У 2009 р. американська влада заблокувала придбання санфранциського банку UCBH Holdings китайським Minsheng Banking Corp, оскільки регулятор визнав процедури ризик-менеджменту китайської установи неадекватними.
Американські банки поступово згортають свою діяльність в Китаї. Наприклад, у березні Citigroup продав 2,71% акцій Shanghai Pudong Development Bank за 349 млн дол., незважаючи на те, що Китай вживає заходів щодо лібералізації своєї фінансової системи. ЦБ КНР раніше дозволив китайським банкам здійснювати короткі продажі в доларі США. Нововведення дозволить фінансовим інститутам Китаю контролювати свої валютні ризики, а також буде сприяти справедливому визначення курсу юаня за даними платіжного балансу.
У квітні регулятори збільшили ліміт частки іноземного капіталу у брокерських компаніях до 49%. Зараз свою частку в китайських інвестиційних компаніях мають такі гіганти ринку, як Goldman Sachs і Morgan Stanley. А фондовий ринок Китаю в минулому році став другим за величиною після ринку США.
Також Китай розширює діапазон внутрішньоденних коливань юаню до долара. Тепер коридор, в якому китайська валюта може змінюватися за одну торговельну сесію, становить 1%, тобто в 2 рази більше попереднього значення. Варто відзначити, що це перша подібна дія Народного банку Китаю з 2007 р.
Крім того, прем'єр Держради КНР Вень Цзябао раніше заявив, що Китай повинен покласти кінець монополії державних банків. Велика четвірка держбанків контролює практично всі сектори фінансової індустрії. На їх частку припадає близько 50% від загального обсягу виданих кредитів. У минулому році їх чистий прибуток склав 630 млрд юанів, або майже 100 млрд дол.
Нагадаємо, раніше китайська влада оголосила про початок реформування економіки Піднебесної, яка почала сповільнювати зростання. Наприкінці березня влада КНР вибрала місто Веньчжоу для обкатки фінансової реформи.