Представники міжнародної неурядової організації Freedom House після зустрічі з екс-прем'єром України Юлією Тимошенко стурбовані станом її здоров'я. Про це повідомив віце-президент Атлантичної ради США Деймон Вілсон, який також є у складі міжнародної делегації.
Представники міжнародної неурядової організації Freedom House після зустрічі з екс-прем'єром України Юлією Тимошенко стурбовані станом її здоров'я. Про це повідомив віце-президент Атлантичної ради США Деймон Вілсон, який також є у складі міжнародної делегації, повідомляє радіо "Свобода".
За його словами, члени делегації провели на території колонії 90 хвилин, з яких протягом 60 хвилин безпосередньо спілкувалися з Тимошенко.
Вілсон також розповів, що колишній прем'єр висловила свою стурбованість медичним обслуговуванням у колонії, а також перебігом парламентських виборів, що відбудуться в Україні у жовтні.
Напередодні представники Freedom House зустрілися у СІЗО з колишнім міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком.
Відзначимо, до Міністерства закордонних справ України 4 квітня ц.р. було запрошено посла Німеччини в Україні Ганса Юргена Гаймзьота. Послу ФРН в Україні було передано прохання української сторони сприяти прибуттю в Україну німецьких лікарів, які входили до складу міжнародної медичної комісії з обстеження екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, з метою визначення відповідності умов обраного українською стороною медичного закладу рекомендаціям німецьких лікарів.
Окрім того, за дорученням МЗС України, Посольство України в Німеччині передало запрошення української сторони керівництву та лікарям клініки "Шаріте".
Нагадаємо, адвокат Юлії Тимошенко Сергій Власенко раніше заявив, що клініку для Тимошенко мають обирати німецькі лікарі.
В той же час, 4 квітня до Качанівської виправної колонії прибула комісія лікарів на чолі з першим заступником міністра охорони здоров'я, головою міжнародної медичної комісії Раїсою Моісеєнко. Лікарі проінформували Юлію Тимошенко про готовність проведення її лікування за межами виправного закладу. Одночасно лікарі звернули увагу засудженої, що медичний заклад, обладнання та коло фахівців, які готові для проведення лікування, повністю відповідають рекомендаціям німецьких та українських лікарів - членів міжнародної медичної комісії.
Державна пенітенціарна служба України (ГПтС) заявила, що за період перебування в установах пенітенціарної відомства Тимошенко більше 50 разів відмовлялася від медичних оглядів, інструментальних та лабораторних обстежень, а також тільки протягом лютого-березня цього року 3 рази відмовлялася від проходження лікування, призначеного комісією висококваліфікованих німецьких та українських лікарів.
У лютому 2012 р. Юлію Тимошенко обстежили керівник берлінської клініки "Шаріте" Карл Макс Айнхойпль і ортопед Норберт Хаас. Вони дійшли висновку, що Тимошенко не може лікуватися в тюрмі. Тому відомство федерального канцлера запропонувало уряду України дозволити Юлії Тимошенко пройти курс лікування в клініці "Шаріте".
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 26 січня ц. р. прийняла резолюцію про стан демократії в Україні, в якій вимагає виключити з Кримінального кодексу статті, по яких були засуджені колишні державні чиновники, зокрема Тимошенко. ПАРЄ пригрозила введенням санкцій щодо України, якщо вимоги асамблеї по кримінальному переслідуванню колишніх членів уряду не будуть виконані. 29 березня співдоповідач ПАРЄ Маіліс Репс заявила, що ПАРЄ може позбавити Україну права голосу за невиконання приписів резолюції.
Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад півтора мільярда гривень.
Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано до суду.