ua en ru

Франція і Індія мають намір співробітничати у сфері ядерної енергетики

18:19 30.09.2008 Вт
2 мин
Франція і Індія підписали угоду про співпрацю у сфері мирної ядерної енергетики. Договір дозволяє французьким компаніям продавати мирні ядерні технології Індії. Угода була підписана в ході зустрічі президента Франції Ніколя Саркозі і прем'єр-міністра Індії Манмохана Сінгха, що відбулася сьогодні в Парижі, передає Associated Press.

Франція і Індія підписали угоду про співпрацю у сфері мирної ядерної енергетики. Договір дозволяє французьким компаніям продавати мирні ядерні технології Індії. Угода була підписана в ході зустрічі президента Франції Ніколя Саркозі і прем'єр-міністра Індії Манмохана Сінгха, що відбулася сьогодні в Парижі, передає Associated Press. Нагадаємо, 28 вересня 2008 р. палата представників конгресу США схвалила угоду про співпрацю в мирній ядерній енергетиці між США і Індією. На користь цього рішення проголосували 298 членів палати представників, проти - 117. Раніше у вересні 2008 р. група ядерних постачальників, об'єднуюча 45 країн, схвалила укладення угоди між США і Індією про співпрацю у сфері мирних ядерних програм. Індія володіє ядерним озброєнням, провела його перше випробування в 1974 р., але до цих пір не ратифікувала Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. За умовами угоди з адміністрацією Джорджа Буша, вона повинна погодитися на інспекції своїх цивільних ядерних об'єктів Міжнародним агентством по атомній енергії (МАГАТЕ). Натомість США пропонують Індії доступ до своїх цивільних ядерних технологій і палива.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: