Уряд Франції оголосив про намір скоротити державні витрати на 45 млрд євро протягом найближчих трьох років для того, щоб зменшити рівень бюджетного дефіциту.
Уряд Франції оголосив про намір скоротити державні витрати на 45 млрд євро протягом найближчих трьох років для того, щоб зменшити рівень бюджетного дефіциту, повідомляє ВВС.
Прем'єр-міністр Франсуа Фійон заявив про те, що необхідно скоротити дефіцит бюджету до параметрів, встановлених Євросоюзом, - до 3% - до 2013 р.
В даний час бюджетний дефіцит Франції складає близько 8%.
Як повідомлялося 1 червня, слідом за Грецією, Іспанією і Португалією, які терплять фінансове лихо, жорсткі заходи щодо зменшення бюджетних дірок збираються прийняти Німеччина, Великобританія та Італія.
Німецька влада планує з наступного року скорочувати дірку в бюджеті на 10 млрд євро щорічно і до 2016 р. знизити держдефіцит майже до нульового рівня. Передбачається, що для цього уряду Ангели Меркель доведеться піти на дуже непопулярні заходи, такі як зниження бюджетних витрат і скасування низки податкових пільг.
Гроші потрібні на порятунок єврозони. Вклад Німеччини в боротьбу з грецькою кризою стане найбільшим з усіх країн ЄС - більше 22 млрд євро з надаваних спільно ЄС і МВФ 110 млрд євро.
Також, затягувати пояси вимушений і новий уряд Великобританії, бюджетний дефіцит якої у фінансовому році, що минув у березні, виявився рекордним з часів закінчення Другої світової війни (11,1%). Уряд країни має намір скоротити держвитрати на 7,2 млрд євро в 2010/11 фінансовому році. В основному витрати будуть зменшені за рахунок скорочення IT-програм, штату, транспортних витрат міністерств.
Крім того, скоротити держвитрати збирається і Італія, чий бюджетний дефіцит склав минулого року близько 5%. За словами спікера уряду Паоло Бонаіуті, в наступному році дірка в скарбниці буде зменшена на 13 млрд євро, а в 2012 році - ще на 9 млрд евро. Щоб наблизити дефіцит скарбниці до допустимих 3% ВВП, керівництво Італії планує заморозити зарплати бюджетників, зменшити оклади найбільш високооплачуваних держчиновників, урізати витрати на держзакупівлі. Заходи зі скорочення держвидатків повинні допомогти знизити дефіцит бюджету Італії до 2012 року до 2,7%.